Jaki fotel gamingowy kupić?

Każdy z graczy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie tylko wysokiej jakości sprzęt ma za zadanie zapewnić wysoki komfort rozgrywki. Niezwykle istotny staje się sam fotel dla gracza. To on powinien zapewnić mu nie tylko wyjątkową wygodę, ale przede wszystkim stabilne podparcie dla kręgosłupa oraz łokci. Choć z pozoru fotele gamingowe kuszą nas swoimi kolorami czy dodatkowymi funkcjonalnościami to jednak nie każdy z nich rzeczywiście będzie w stanie spełnić nasze potrzeby. Wobec tego, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze fotela gamingowego?

Na co zwracać uwagę, wybierając fotel dla gracza?

Fotele gamingowe to obecnie jedna z najszerszych kategorii produktowych na rynku. Ich producenci stale starają się zaskakiwać graczy nowoczesnym designem czy szeregiem dodatkowych udogodnień. Nic więc dziwnego, że wybór może być wyjątkowo utrudniony. Warto jednak pamiętać, że fotel dla gracza ma zapewnić wygodę oraz komfort tak, by użytkownicy mogli w pełni poświęcić się rozgrywce. Istnieje więc kilka aspektów, na które koniecznie warto zwrócić uwagę wybierając krzesło gamingowe. Co więc się do nich zalicza? Otóż:

 • sylwetka gracza- wspomniane już zostało, że fotele gamingowe mają zapewnić wygodę. Co za tym idzie, powinny być one idealnie dopasowane do sylwetki gracza. Fotele gamingowe fachowo określane są mianem "foteli kubełkowych", a gracze powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy głębokość siedziska będzie odpowiadała ich anatomii.
 • materiał obicia- gracze zwykle cenią sobie wysoką jakość wykonania i długotrwałość. Wobec tego wybierając fotele gamingowe powinni oni zwrócić uwagę na materiał obicia. Zwykle do wyboru jest: skóra naturalna oraz skóra ekologiczna. Niemniej jednak na rynku dostępne są również i takie modele, w których jako materiał obicia zastosowano siatkę, która się nie nagrzewa i świetnie przepuszcza powietrze.
 • opcje i mechanizmy regulacji- komfort siedzenia gracza zależy głównie od tego, jakie opcje i mechanizmy regulacji posiada dane krzesło gamingowe. Najważniejsza staje się oczywiście regulowana wysokość siedziska oraz regulowane podłokietniki. Dzięki nim gracz będzie mógł dopasować poszczególne parametry fotela do swoich potrzeb.
 • gęstość pianki- ten parametr jest przez graczy najczęściej pomijany w momencie, kiedy wybierają oni swoje krzesła gamingowe. Oczywiście gęstość pianki jest istotna z perspektywy wspierania odcinka kręgosłupa lędźwiowego. Najlepsze fotele gamingowe posiadają piankę nawet o gęstości 30 kg/m3. 
 • cena- fotele gamingowe występują w maksymalnie zróżnicowanych przedziałach cenowych. Ważne jest jednak, by gracze jasno sprecyzowali sobie możliwości finansowe, a następnie dopasowali do nich fotele gamingowe oraz ich parametry.

Nie da się ukryć, że powyżej zostały wspomniane jedynie najważniejsze parametry, jakie powinny posiadać najlepsze fotele gamingowe. Istnieją jeszcze kwestie odpowiedniego designu czy nawet i kółek przy fotelu gamingowym, które również powinny cechować się trwałością i niezwykle wysoką jakością. 

Ranking foteli gamingowych 2022

Fotele gamingowe są zróżnicowane pod wieloma względami. Jednocześnie wspomniane także zostało, że dla graczy najważniejsze jest wygoda, dodatkowe udogodnienia oraz cena. Jak wiadomo fotel gamingowy do 200 złotych, choć nie musi być najgorszym wyborem, jednak nie zapewni nam tego co np. fotel gamingowy do 300 złotych czy fotele gamingowe ze znacznie wyższego przedziału cenowego. Warto więc zasugerować się poniższym rankingiem, w którym zostały uwzględnione jedynie najlepsze fotele gamingowe w danym przedziale cenowym. Ranking ten powinien znacznie ułatwić podjęcie decyzji i zwrócić uwagę na konkretne modele.

Fotel gamingowy do 500 zł

Nie da się ukryć, że krzesła gamingowe do 200 złotych nie będą optymalnym wyborem. Gracze muszą więc zebrać nieco większe oszczędności, by mogli rzeczywiście cieszyć się jakościowym fotelem. Można śmiało powiedzieć, że 500 złotych jest minimalną granicą cenową, w której rzeczywiście można znaleźć dobre fotele gamingowe. Na które z modeli warto więc zwrócić uwagę?

1. Huzaro Force 4.2

 
 
Huzaro Force 4.2

 

Fotel dla gracza Huzaro Force 4.2 to pierwszy model, na jaki warto zwrócić uwagę w przedziale do 500 złotych. Wyróżnia się on dość ciekawym designem i różnymi kombinacjami kolorystycznymi. Może on graczom zaoferować:

 • pokrycie z ekologicznej skóry;
 • maksymalne obciążenie do 140 kilogramów;
 • regulację podłokietnika i regulację wysokości;

Fotel dla gracza Huzaro Force 4.2 to jedna z lepszych propozycji, jeśli chodzi o najlepsze fotele gamingowe do 500 złotych. Gracze dostają w tej cenie dobre mechanizmy regulacji, a także dość trwałe pokrycie materiałowe.

Sprawdź aktualną cenę Huzaro Force 4.2 w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę Huzaro Force 4.2 w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Huzaro Force 4.2 w OleOle

2. Huzaro Combat 3.0

 
 
combat 3

 

Huzaro Combat 3.0 to kolejna propozycja dla graczy, których interesują tanie fotele gamingowe. Podobnie jak poprzednie krzesło gamingowe Huzaro, model Combat 3.0 również wyróżnia się dość ciekawym designem. Dodatkowo może on graczom zaoferować:

 • materiał pokrycia AIR MESH - gwarantuje on świetną cyrkulację powietrza;
 • funkcję SeatRest czyli regulację pochylenia oparcia;
 • piankę odporną na odkształcenia;
 • maksymalne obciążenie do 140 kilogramów.

Krzesło gamingowe Huzaro Combat 3.0 jest najlepszym przykładem na to, że tanie fotele gamingowe również mogą oferować wyjątkowo dobre parametry i dobrą jakość wykończenia. Ten fotel dla graczy powinien spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Sprawdź aktualną cenę Huzaro Combat 3.0 w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę Huzaro Combat 3.0 w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Huzaro Combat 3.0 w ELECTRO

Sprawdź aktualną cenę Huzaro Combat 3.0 w OleOle

3. Genesis Nitro 300

Genesis Nitro 300

 

Genesis Nitro 300 to również jedna z lepszych proporcji dla graczy, którzy poszukują nieco tańszych, jednak dalej solidnych rozwiązań. Model ten wyróżnia się ciekawą zielono - brązową kolorystyką. Będzie to dobry fotel gamingowy dla graczy, którzy przede wszystkim cenią sobie wygodę i oryginalny design. Genesis Nitro 300 wyróżnia się:

 • maksymalnym obciążeniem do 150 kilogramów;
 • pianką o grubości 4,5 centymetra;
 • regulowanymi podłokietnikami i regulacją wysokości;
 • pokryciem z ekologicznej skóry

Jeśli gracze zastanawiają się jaki fotel gamingowy wybrać do 500 złotych, wówczas Genesis Nitro 300 będzie jednym z lepszych rozwiązań. Zapewnia on solidny stelaż, a także wysokiej jakości kółka. Gracze nie będą nim rozczarowani.

Sprawdź aktualną cenę Genesis Nitro 330 w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę Genesis Nitro 330 w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Genesis Nitro 330 w Media Markt

Sprawdź aktualną cenę Genesis Nitro 330 w OleOle

Fotel gamingowy do 1000 zł

Fotel gamingowy do 500 zł nie zawsze może zadowolić każdego z graczy. Jeśli więc mają oni nieco większe możliwości finansowe i są wstanie przeznaczyć na fotele gamingowe do 1000 złotych, wówczas mogą oni oczekiwać jeszcze lepszych i lepiej dopasowanych modeli. Na które fotele gamingowe w tym przedziale cenowym warto więc zwrócić uwagę?

1. SPC Gear SR300F

SPC Gear SR300F

 

Jeśli graczy interesuje fotel gamingowy do 1000 złotych, wówczas SPC Gear SR300F będzie dla nich idealnym rozwiązaniem. Jest to bowiem wyjątkowo wygodny fotel gamingowy, oferujący ciekawy design. Dodatkowo wyróżnia się on:

 • maksymalnym obciążeniem do 120 kilogramów;
 • wysokiej jakości tkaniną obiciową;
 • regulacją wysokości siedziska i regulowanymi podłokietnikami;
 • elastycznymi pasami, które wspierają całą konstrukcję;
 • technologią "molded foam", która jeszcze skuteczniej zapobiega odkształceniom.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że ten fotel gamingowy spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy. Zapewnia on odpowiednie podparcie odcinka lędźwiowego i maksymalną wygodę.

Sprawdź aktualną cenę SPC Gear SR300F w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę SPC Gear SR300F w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę SPC Gear SR300F w OleOle

2. Diablo Chairs X-One 2.0

Diablo Chairs X One 2

 

Fotele gamingowe Diablo są z pewnością świetnie znane każdemu z graczy. Krzesło diablo wyróżnia się maksymalnie efektywnym designem i zróżnicowaniem kolorystycznym. Do najważniejszych zalet tego fotela gamingowego można zaliczyć:

 • oddychający i nienagrzewający się materiał obiciowy;
 • maksymalne obciążenie do 150 kilogramów:
 • regulację wysokości, regulacje podłokietników, a także regulację nachylenia;
 • szeroki wybór kolorów;
 • grubą i odporną na odkształcenia piankę w oparciu.

Krzesło gamingowe diablo jest świetną propozycją dla bardziej wymagających graczy. Co więcej, warto zauważyć, że fotel gamingowy diablo występuje również w wersji dla najmłodszych. Jest on dopasowany pod względem rozmiaru do anatomii dziecka i zadba o jego prawidłową postawę przed komputerem. Taki fotel gamingowy dla dzieci jest również wyjątkowo wytrzymały. Zarówno starsi jak i młodsi gracze powinni być zadowoleni.

Sprawdź aktualną cenę Diablo Chairs X-One 2.0 (King Size) w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę Diablo Chairs X-One 2.0 (Normal Size) w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Diablo Chairs X-One 2.0 (King Size) w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Diablo Chairs X-One 2.0 (Normal Size) w OleOle

Sprawdź aktualną cenę Diablo Chairs X-One 2.0 (King Size) w OleOle

3. Genesis Nitro 650

Genesis Nitro 650

 

Jest to fotel dla graczy, który śmiało można nazwać jednym z lepszych. Wyróżnia się on przede wszystkim wysoką jakością i trwałością materiału pokryciowego, który cechuje najlepsze fotele gamingowe. Dodatkowo gracze mogą wybierać różnorodne kombinacje kolorystyczne. Do najważniejszych zalet Genesis Nitro 650 można zaliczyć:

 • materiał pokryciowy z ekologicznej skóry;
 • profilowane sekcje, które wspierają kręgosłup graczy;
 • regulację wysokości oraz regulację stopnia pochylenia;
 • maksymalnym obciążeniem do 150 kilogramów.

Ten fotel dla graczy jest modelem przeznaczonym dla najbardziej wymagających. Jest to dopasowany fotel gamingowy, który cechuje się wysoką jakością i solidnością. Jeśli więc gracze zastanawiają się jaki fotel gamingowy wybrać w tym przedziale cenowym, wówczas model Genesis Nitro 650 będzie optymalnym rozwiązaniem.

Sprawdź aktualną cenę Genesis Nitro 650 w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę Genesis Nitro 650 w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Genesis Nitro 650 w ELECTRO

Fotel gamingowy do 2000 zł

Jeśli fotel gamingowy do 1500 zł nie spełnia oczekiwań graczy, wówczas mogą się oni zastanowić nad zakupem modeli z nieco wyższej półki cenowej. Fotel gamingowy do 2000 zł z pewnością będzie oferował jeszcze lepsze parametry i więcej udogodnień. W tym przedziale cenowym można nawet znaleźć fotel gamingowy z podnóżkiem, który gwarantuje jeszcze wyższy komfort. Jednak na jakie fotele gamingowe w tym przedziale cenowym warto zwrócić uwagę?

1. Razer Iskur

Razer Iskur

 

Fotele gamingowe Razer Iskur cieszą się dużym uznaniem wśród graczy. Jest to fotel obrotowy, który jest świetnie wyprofilowany i dopasowany do anatomii użytkowników. Do najważniejszych atutów tego fotela można zaliczyć:

 • maksymalne obciążenie do 120 kilogramów;
 • pokrycie ze skóry PVC;
 • wsparcie idealnej postawy dzięki profilowanym sekcjom;
 • regulacją wysokości oraz regulacją podłokietników.

Fotele gamingowe Razer Iskur to fotele stworzone z myślą o najbardziej wymagających graczach. Gwarantują one maksymalną wygodę i jednocześnie cały czas wspierając kręgosłup. Taki fotel dla gracza z pewnością warty jest swojej ceny.

Sprawdź aktualną cenę Razer Iskur w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę Razer Iskur XL w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę Razer Iskur w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Razer Iskur w OleOle

Sprawdź aktualną cenę Razer Iskur XL w OleOle

2. Yamisu 2049

Yamisu 2049

 

Yamisu 2049 to kolejny fotel dla gracza, z nieco wyższej półki cenowej, na który warto zwrócić uwagę. Jest to elegancki i stylowy fotel obrotowy, stworzony z myślą o wsparciu odpowiedniej postawy przy rozgrywkach internetowych. Do jego największych zalet można zaliczyć:

 • maksymalne obciążenie do 150 kilogramów;
 • pokrycie z ekologicznej skóry;
 • profilowane sekcje wspierające prawidłową postawę;
 • regulacja wysokości, pochylenia oraz podłokietników.

Fotel dla graczy Yamisu 2049 to model dla prawdziwych profesjonalistów. Cechuje się on ponadprzeciętną jakością oraz wytrzymałością, a także zagwarantuje graczom możliwie najwyższą wygodę.

Sprawdź aktualną cenę Yumisu 2049 w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Yumisu 2049 w ELECTRO

Sprawdź aktualną cenę Yumisu 2049 w Avans

Fotel gamingowy za ponad 2000 zł

Fotele gamingowe za ponad 2000 zł to fotele z najwyższej półki cenowej. Jak łatwo można się domyślić, są to modele dla najbardziej wymagających graczy, którzy mają jasno sprecyzowane potrzeby i wymagania. Jaki fotel gamingowy za ponad 2000 zł warto kupić?

1. E-BLUE Auroza 301 X1 E-Sport

E BLUE Auroza 301 X1 E-Sport

 

Ten fotel dla graczy to prawdziwa perełka na rynku. Cechuje się on przede wszystkim wyjątkowo spektakularnym designem, który zachwyca i sprawia, że rozgrywka staje się jeszcze przyjemniejsza. Krzesła gamingowe za ponad 2000 zł muszą oferować świetne parametry, a w przypadku fotela E-BLUE Auroza 301 X1 E-Sport nie można mieć co do tego najmniejszych wątpliwości. Ten fotel wyróżnia się przede wszystkim:

 • świetnie wyprofilowanymi sekcjami, które zapewniają utrzymanie prawidłowej postawy na czas rozgrywki;
 • wysokiej jakości materiałem obiciowym ze skóry PU;
 • regulowanymi podłokietnikami;
 • regulacją wysokości i pochylenia;
 • maksymalnym obciążeniem 120 kilogramów;
 • regulowanym zagłówkiem;
 • stalową konstrukcją;
 • grubą pianką w oparciu.

Tego typu fotele gamingowe rzeczywiście cechują się wyjątkowo wysoką ceną. Niemniej jednak spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy. Co najważniejsze, te krzesła gamingowe zapewniają wsparcie kręgosłupa - również w odcinku lędźwiowym. Gracze więc będą mogli cieszyć się najwyższym komfortem podczas wielogodzinnej rozgrywki.

Sprawdź aktualną cenę E-BLUE Auroza 301 X1 E-Sport w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę E-BLUE Auroza 301 X1 E-Sport w ELECTRO

Sprawdź aktualną cenę E-BLUE Auroza 301 X1 E-Sport w Avans

Wysokiej jakości obicie w top fotelu gamingowym

Fotele gamingowe mają przede wszystkim posłużyć graczom przez wiele lat. Wobec tego najważniejsze przy ich wyborze jest wysokiej jakości obicie. Zwykle wyróżnia się:

 • skórę naturalną - zapewnia ona optymalną cyrkulację powietrza i jest wyjątkowo trwała. Niemniej jednak w jej przypadku kluczową rolę odgrywa jej pielęgnacja i konserwacja;
 • skórę ekologiczną - nie jest ona tak trwała jak skóra naturalna i nie przepuszcza tak efektywnie powietrza. Jednocześnie producenci często stosują dodatkowe przeszycia, by poprawić trwałość tego materiału.

Wydaje się więc, że to fotele gamingowe obszyte skórą naturalną są lepszym rozwiązaniem. Jest ona przede wszystkim bardziej wytrzymała na przetarcia. Jednocześnie graczem muszą pamiętać, że naturalna skóra wymaga pielęgnacji. co może być jej największym mankamentem. Skóra ekologiczna - PU - jest materiałem dość elastycznym, wobec tego jeśli tylko wybierzemy fotel z dużą ilością przeszyć, wówczas będzie ona równie dobrym rozwiązaniem. Warto zauważyć, że na rynku można znaleźć również fotel gamingowy materiałowy. Jednakże materiałowe fotele gamingowe nie należą do najbardziej wytrzymałych.

Fotel gamingowy dla wysokich osób

Fotele gamingowe dla wysokich osób muszą cechować się szczególnymi parametrami. Najważniejsze w ich przypadku staje się wyprofilowane i podzielone na sekcje oparcie o odpowiedniej wysokości. W przypadku osób wysokich, fotele gamingowe muszą przede wszystkim gwarantować optymalne wsparcie kręgosłupa. Ważne jest także, by takie fotele gamingowe cechowały się szeroką regulacją wysokości. Dzięki temu wyższe osoby będą mogły odpowiednio dopasować ja do swojej anatomii. Kolejnym aspektem są regulowane podłokietniki, które mają zapewnić odpowiednie wsparcie przedramion.

Siateczka V-Mesh

Wybierając fotele gamingowe, można bez problemu skierować swoją uwagę na modele z siateczką V - Mesh. Jest to jeden z najlepszych i najtrwalszych sposób wykończenia, jaki mogą posiadać fotele gamingowe. Siateczka V - Mesh cechuje się najwyższą przepuszczalnością powietrza, a do tego nie nagrzewa się ona tak szybko. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie w sezonie letnim, kiedy nasza skóra ma tendencję do pocenia się. Siateczka V - Mesh to jedno z najlepszych rozwiązań pod względem wentylacji jeśli chodzi o fotele gamingowe.

Skóra ekologiczna, która robi różnicę

Wspomniane już zostało, że fotele gamingowe ze skórą naturalną z pewnością będą wyjątkowo trwałym rozwiązaniem. Jednak fotele gamingowe ze skórą ekologiczną mogą być o wiele wygodniejsze i łatwiejsze w pielęgnacji. Skóra ekologicznie faktycznie nagrzewa się nieco szybciej. Jednak w momencie kiedy uwzględnimy jej estetykę i "przyjazność" dla skóry, to właśnie ona może być o wiele lepszym wyborem. Fotele gamingowe pokryte eko - skórą cechują się przede wszystkim:

 • brakiem konieczności konserwacji;
 • trwałością - jeśli zastosowane będą odpowiednie przeszycia;
 • elastycznością i estetyką.

Dodatkowo fotele gamingowe z ekologiczną skórą są wstanie optymalnie przepuszczać powietrze i pozwolić na odpowiednią wentylację.

Jakiej marki fotel gamingowy?

W przypadku kiedy interesuje nas zakup krzeseł gamingowych, niezwykle istotne jest to, by zwrócić uwagę na ich producenta. To właśnie on jest najwyższą gwarancją jakości i odpowiedniego dopasowania foteli gamingowych do potrzeb graczy. Największą popularnością cieszą się fotele gamingowe marki Diablo. Te fotele gamingowe to solidny produkt na rynku, który można dopasować zarówno do potrzeb nieco starszych, ale także i młodszych graczy. 

Najlepsze fotele gamingowe — podsumowanie

Najlepsze fotele gamingowe to przede wszystkim te, które dopasują się do potrzeb graczy. Wybierając fotele gamingowe, warto uwzględnić przede wszystkim własną sylwetkę - a w szczególności wzrost. Fotele gamingowe dla osób wysokich muszą cechować się nieco innymi parametrami. Co więcej, koniecznie gracze muszą uwzględnić markę, materiał obiciowy oraz mechanizmy regulacji. Nawet fotele gamingowe z niższej półki cenowej, są wstanie zapewnić zadowalające parametry - warto jednak poświęci dłuższą chwilę na ich analizę, a następnie dokonać optymalnego wyboru. 

 


Popularne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, Winrar, Minecraft, Xvid, ccleaner, happymod, adobe reader, Gimp, hwmonitor, daemon tools, 7 zip, adwcleaner, Ivona, Microsoft teams, Avast, Sketchup make, Davinci resolver, Windows XP, Occt, Driver booster, HD tune, Thunderbird, Skype, utorrent,Rufus, Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 11 Professional Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader,Youtube Downloader Anydesk, Opera GX, Youtube Vanced, Minecraft Lanucher Notepad++, Steam, Auto Clicker, Malwarebytes, Origin, AfterBurner, Rufus, Chrome, Endomondo, Libreoffice, VLC Media Player, PDF Xchange, CPU Z, Afterburner, GG

Rankingi produktów: Laptop Gamingowy do 3000 zł, Fotele gamingowe, Klawiatura gamingowa, Laptop gamingowy do 4000 zł, Pad do telefonu, Pad do PC, Przystawka Smart TV, Telewizor do PS5, Wzmacniacz sygnału WiFi, Głośnik bezprzewodowy, Ranking robotów sprzątających, Laptop Gamingowy do 5000 zł, Laptop Gamingowy do 6000 zł,