Jaki Pad do PC kupić? Najlepsze modele padów do PC

Nie da się ukryć, że pad do PC pozwala na znacznie przyjemniejszą i dynamiczniejszą rozgrywkę. Śmiało można powiedzieć, że dla graczy, ale także dla osób, które po prostu lubią zrelaksować się przy dobrej rozgrywce komputerowej. Jest to o wiele poręczniejsze "narzędzie" niż wyjątkowo toporny zestaw z klawiaturą i myszką komputerową. Co więcej, odpowiedni i świetnie dopasowany do naszych potrzeb kontrolek znacznie poprawi doznania i wrażenia płynące z rozgrywki. Jednak trzeba mieć na uwadze to, że w zakresie takich sprzętów, wybór na rynku jest niezwykle pokaźny. Na co więc warto zwrócić uwagę przy wyborze kontrolera?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru pada do PC?

Pad do PC to rozwiązanie wybierane przez wielu graczy i nie tylko. Zapewnia on znacznie większą swobodę ruchu, a także pozwala na zachowanie większej kontroli nad samym przebiegiem rozgrywki. Pad do komputera sprawdza się głównie przy dynamicznych i zręcznościowych rozgrywkach, kiedy wymagana jest ogromną intuicyjność - myszka i klawiatura niestety jej nie zapewniają. Jednak wielu producentów oferuje swoje pady do komputera z zaznaczeniem, że ich produkt będzie najlepszym rozwiązaniem. Istnieje jednak kilka, niezwykle istotnych parametrów, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę wybierając pad do PC. Można do nich zaliczyć przede wszystkim:

 • ergonomiczne przyciski - pad do komputera ma zapewniać graczom możliwość szybkiej i dynamicznej reakcji. Właśnie dlatego ergonomiczne przyciski stanowią absolutny standard
 • rodzaj komunikacji - pad do PC musi również komunikować się z naszym komputerem lub laptopem - tak samo jak wszystkie urządzenia peryferyjne. W tym zakresie możemy zdecydować się na pad do komputera bezprzewodowy lub przewodowy. Pierwsze rozwiązanie jest zwykle droższe, jednak większość graczy doceni sobie fakt, że nie są oni skrępowani dodatkowymi kablami. 
 • kompatybilność - jeśli wybieramy pad do komputera, to możemy sprawdzić, czy jest on jednakowo kompatybilny z konsolami. Wówczas, gdy zdecydujemy się na zakup konsoli, będziemy mogli korzystać z jednego pada.
 • dodatkowe funkcje - pad do PC może gwarantować jeszcze więcej przyjemności z rozgrywki w momencie, kiedy będzie on wyposażony w dodatkowe funkcje. W tym zakresie możemy rozumieć np. system wibracji czy dodatkowe podświetlenie gałek
 • dodatkowe złącza - nawet jeśli decydujemy się na pad do PC bezprzewodowy, warto sprawdzić, czy posiada on dodatkowe złącza. Z pewnością przyda się złącze słuchawkowe, a także dodatkowe złącze USB.

Powyżej zostały przedstawione jedynie podstawowe parametry, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze pada. Istnieje jeszcze szereg innych aspektów jak np. wbudowany akumulator oraz jego pojemność - przy padzie bezprzewodowym, programowalne przyciski czy nawet sama cena i producent pada. Gracze powinni również określić swoje potrzeby i oczekiwania, jakie stawiają względem sprzętu. Dopiero na podstawie analiz, warto udać się na zakupy i wybrać najlepszy pad do PC.

Pad do PC — najlepsze modele bezprzewodowe

Wspomniane już zostało, że gracze pają do wyboru pad PC bezprzewodowy ora modele przewodowe. Z racji tego, że pady bez dodatkowego okablowania zapewniają znacznie większą swobodę ruchów. Co więcej, gracze doceniają bezprzewodowy pad do PC głównie z uwagi na to, że nie muszą oni gimnastykować się w momencie jego podpinania. Taki pad łączy się z komputerem za pośrednictwem Bluetooth - warto więc zwrócić uwagę na zasięg danego urządzenia. Jednaj jaki pad do PC - bezprzewodowy - warto wybrać? Oto lista polecanych modeli:

1. Logitech F710

LogitechF710

Pad do PC od Logitech to jeden z topowych modeli padów bezprzewodowych. Wyposażony jest on w moduł, który umożliwia szybką instalację i skonfigurowanie pada z laptopem lub komputerem. Ten pad do PC pracuje w paśmie 2.4 GHz, więc jest on modelem wyjątkowo czułym. Dodatkowo został on wyposażony w Nano Adapter USB oraz kabel typu "przedłużka", za pomocą którego możemy podłączyć pada do trudno dostępnego portu. Do największych zalet tego pada do komputera można zaliczyć:

 • poprawione i czułe gałki analogowe;
 • kompatybilność z konsolą Xbox 360;
 • dostępność przycisków "Mode";
 • niska waga urządzenia;
 • wysoka jakość obudowy z gumowymi wstawkami;
 • wydajne baterie AA.

Jeśli zastanawiamy się jaki pad do PC warto wybrać, to model od Logitech z pewnością nie będzie dla nas rozczarowaniem. Jest to pad PC bezprzewodowy, który z powodzeniem spełni oczekiwania bardziej wymagających.

Sprawdź aktualne ceny Logitech F710 na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Logitech F710 w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Logitech F710 w Avans

Sprawdź aktualną cenę Logitech F710 w Media Markt

Sprawdź aktualną cenę Logitech F710 w Electro

2. SteelSeries Stratus Duo

SteelSeriesStratusDuo

Kolejny pad PC bezprzewodowy to model od SteelSeries. Producent ten jest świetnie znany każdemu z graczy. Jest to swoiste połączenie dwóch kontrolerów do PC w zakresie jednego urządzenia. Kontroler ten za pomocą jednego naciśnięcia przycisku pozwala na przełączenie się pomiędzy pasmem komunikacji 2,4 GHz na bezprzewodową komunikację Bluetooth. Co więcej, choć nie jest on mobilny z konsolą, to jednak pozostaje w pełni kompatybilny z urządzeniami Android, Oculus Go oraz Samsung Gear VR. Do największych zalet tego pada można zaliczyć:

 • wyjątkowo trwałą i solidną obudowę;
 • jakościowe gałki analogowe;
 • programowane przyciski;
 • niewielką wagę;
 • estetyczny design;
 • wysoką żywotność baterii do 20 godzin.

Ten pad bezprzewodowy PC jest modelem z nieco wyższej półki. Gwarantuje on wysoką czułość gałek, a co za tym idzie, oferuje także świetne i dynamiczne wrażenia płynące z rozgrywki. Gracze z pewnością z takiego rozwiązania będą zadowoleni.

Sprawdź aktualne ceny SteelSeries Stratus Duo na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę SteelSeries Stratus Duo w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę SteelSeries Stratus Duo w Avans

Sprawdź aktualną cenę SteelSeries Stratus Duo w Electro

3. Microsoft Xbox Series Controller

MicrosoftXboxSeriesController

Pady do laptopa i PC od firmy Microsoft są również dobrze znane w gamingowym świecie. Jednocześnie trzeba sobie jasno powiedzieć, że pady te są głównie kojarzone z konsolami. Jednak Microsoft Xbox Series Controller jest jednym z bezprzewodowych urządzeń peryferyjnych, które będą kompatybilne z urządzeniami stacjonarnymi i mobilnymi. Oferuje on szereg dodatkowych funkcjonalności jak np. system wibracji czy dodatkowe podświetlenie. Do jego najważniejszych zalet można zaliczyć:

 • programowane przyciski;
 • gałki analogowe;
 • wysokiej jakości obudowę;
 • funkcjonalność - obecność dodatkowych złączy.

Pad do komputera od firmy Microsoft wyróżnia się głównie swoją wysoką jakością, a także wyjątkową trwałością. Nie są mu straszne upadki, gdyż został on dodatkowo zabezpieczony przed wstrząsami. Dodatkowo cechuje go także żywotna bateria, która nie zawiedzie graczy podczas dynamicznej rozrywki.

Sprawdź aktualne ceny Microsoft Xbox Series Controller na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Microsoft Xbox Series Controller w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Microsoft Xbox Series Controller w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę Microsoft Xbox Series Controller w Media Markt

Sprawdź aktualną cenę Microsoft Xbox Series Controller w OleOle

4. Sony DualSense

SonyDualSense

Pad do PC bezprzewodowy Sony DualSense to kolejny model, na który warto zwrócić uwagę. Ten kontroler PC to dzieło znanego producenta, co z kolei możemy potraktować jako gwarancję jego niezawodności. Wyróżnia się on estetycznym- czarno - białym designem i całym szeregiem dodatkowych funkcjonalności. Do największych atutów tego pada od Sony można zaliczyć:

 • haptyczne sprzężenie zwrotne - czyli system wibracji, gwarantujący jeszcze lepsze doznania z rozgrywki;
 • programowalne przyciski;
 • wyzwalacze adapcyjne;
 • kompatybilność zarówno z konsolą jak i z komputerem.

Pady do laptopa i PC od firmy Sony cieszą się dobrymi rekomendacjami i opiniami w świecie graczy. Nie da się ukryć, że jest on ceniony głównie ze względu na swoją wysoką wytrzymałość i estetykę. Programowalne przyciski i gałki analogowe są również wyjątkowo czułe, dzięki czemu zagwarantowane są najlepsze wrażenia z rozgrywki.

Sprawdź aktualne ceny Sony DualSense na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Sony DualSense w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Sony DualSense w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę Sony DualSense w Media Markt

Sprawdź aktualną cenę Sony DualSense w OleOle

5. Microsoft Xbox Elite Series 2

MicrosoftXboxEliteseries2

Na naszej liście najlepszych, bezprzewodowych padów do PC znalazł się także kontroler PC Microsoft Xbox Elite Series 2. Jest to nowszy i nieco droższy pad do PC bezprzewodowy, który jest kompatybilny zarówno z laptopem, komputerem stacjonarnym, ale także i z konsolą. Wyróżniają go dość niewielkie joysticki, które jednak umożliwiają świetną interakcję w grami. Do największych zalet tego pada można zaliczyć:

 • programowalne przyciski;
 • dodatkowe złącza - w tym port USB;
 • obudową wykonaną z wysokiej jakości tworzyw;
 • żywotną baterię.

To kolejny pad do PC bezprzewodowy od Microsoft, który w oczach wielu graczy zdążył zyskać już uznanie. Wielu nawet ośmiela się twierdzić, że jest to najlepszy pad wydany przez tego producenta. Spełni on oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy.

Sprawdź aktualne ceny Microsoft Xbox Elite Series 2 na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Microsoft Xbox Elite Series 2 w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Microsoft Xbox Elite Series 2 w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę Microsoft Xbox Elite Series 2 w Avans

Sprawdź aktualną cenę Microsoft Xbox Elite Series 2 w OleOle

Pad do PC — najlepsze modele przewodowe

Pady do PC bezprzewodowe z pewnością cieszą się dużym zainteresowaniem, ze względu na to, że gwarantują one wyjątkową swobodę ruchu i nie krępują graczy dodatkowym okablowaniem. Jednocześnie pad do laptopa bezprzewodowy nie jest jedynym modelem na rynku, który może zainteresować graczy. Okazuje się, że pady do PC przewodowe również posiadają szerokie grono zwolenników. Jaki więc jest najlepszy pad do PC z okablowaniem?

1. Genesis P65

genesis

To dość uniwersalny pad do PC, jest modelem przewodowym. Zapewnia on stabilną i solidną komunikację z komputerem lub laptopem. Do jego najważniejszych zalet można zaliczyć:

 • niską cenę - jest to tani pad do PC, który oferuje jednak dobre parametry;
 • ergonomiczne przyciski;
 • estetyczny design;
 • wytrzymała obudowa.

Nie da się ukryć, że jest to dość prosty pad do PC, jednak powinien on spokojnie spełnić oczekiwania nieco mniej wymagających graczy.

Sprawdź aktualne ceny Genesis P65 na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Genesis P65 w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Genesis P65 w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę Genesis P65 w Media Markt

Sprawdź aktualną cenę Genesis P65 w OleOle

2. Logitech F310

LogitechF3100

Kontroler PC od Logitech również jest modelem przewodowym. Cechuje się on dość prostymi funkcjonalnościami i nie wymaga skomplikowanej obsługi. Wyróżnia się on jednak:

 • systemem wibracji;
 • kompatybilnością z konsolami;
 • konsolą D-pad umieszczoną na czterech przełącznikach;
 • 1,8 metra długości kabla.

Ten pad do PC również nie jest modelem zaawansowanym. Jednak niska cena i względnie dobre parametry mogą być kuszące.

Sprawdź aktualne ceny Logitech F310 na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Logitech F310 w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Logitech F310 w Avans

Sprawdź aktualną cenę Logitech F310 w Media Markt

Sprawdź aktualną cenę Logitech F310 w Electro

3. PDP 049-012

PDP049012

Ten pad do PC również jest rozwiązaniem przewodowym. Posiada on również licencję Microsoft, a także jest kompatybilny z różnego rodzaju konsolami. Do jego zalet można zaliczyć:

 • estetyczny design;
 • prostotę obsługi;
 • przycisk udostępniania;
 • antypoślizgowe, programowalne przyciski.

Ten kontroler PC również nie jest zbyt drogim modelem, jednak śmiało można powiedzieć, że jest to dobry pad do PC o zadowalających parametrach.

Sprawdź aktualne ceny PDP 049-012 na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę PDP 049-012 w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę PDP 049-012 w Avans

Sprawdź aktualną cenę PDP 049-012 w Media Markt

Sprawdź aktualną cenę PDP 049-012 w Electro

4. Turtle Beach Recon

TurtleBeachRecon

To kolejny pad przewodowy do PC, który jednak jest nieco bardziej zaawansowany niż poprzednie modele. Wyróżnia się on długim kablem, a także antypoślizgowymi przyciskami. Do jego atutów można zaliczyć:

 • względnie niska cena;
 • system wibracyjny;
 • dwie wersje kolorystyczne;
 • dodatkowe oświetlenie.

Jest to dobry pad do PC, który spełni oczekiwania nieco bardziej wymagających graczy. Jest on wytrzymały i odporny na uszkodzenia.

Sprawdź aktualne ceny Turtle Beach Recon na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Turtle Beach Recon w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Turtle Beach Recon w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę Turtle Beach Recon w Avans

Sprawdź aktualną cenę Turtle Beach Recon w OleOle

5. Razer Wolverine V2

RazerWolverineV2

Ten pad do PC przewodowy jest modelem wyjątkowo trwałym i solidnie skonstruowanym. Cechuje go wytrzymała obudowa, która odporna jest na wstrząsy i uderzenia. Dodatkowo wyróżnia się on:

 • ergonomicznością kształtu i przycisków;
 • krótkimi i wygodnymi uchwytami;
 • dodatkowymi złączami;
 • czułymi przełącznikami;
 • dwoma programowanymi przyciskami wielofunkcyjnymi.

Jest to nieco droższy model przewodowego pada do PC, jednak zasługuje on na wyjątkową uwagę. Gracze o wysokich wymaganiach, będą z pewnością z niego zadowoleni.

Sprawdź aktualne ceny Razer Wolverine V2 na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Razer Wolverine V2 w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Razer Wolverine V2 w Neo24

Sprawdź aktualną cenę Razer Wolverine V2 w Media Markt

6. Razer Wolverine V2 Chroma

RazerWolverineV2Chroma

To nieco nowsza i bardziej udoskonalona wersja poprzedniego pada od Razer. Również jest to model przewodowy, który wyróżnia się przede wszystkim:

 • ponadprzeciętnie wysoką czułością przycisków;
 • szybkością i spójnością;
 • 6-oma przyciskami wielofunkcyjnymi z funkcją programowania;
 • podświetleniem;
 • systemem wibracji.

To nowoczesny pad - co widać również w kwestii designu - który pomimo dodatkowego kabla, zapewni wyjątkowe wrażenia z rozgrywki.

Sprawdź aktualne ceny Razer Wolverine V2 Chroma na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Razer Wolverine V2 Chroma w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Razer Wolverine V2 Chroma w Avans

Sprawdź aktualną cenę Razer Wolverine V2 Chroma w Media Markt

Sprawdź aktualną cenę Razer Wolverine V2 Chroma w Electro

Najlepszy pad do PC — podsumowanie

Pady do PC to szeroki wybór produktów, więc nic dziwnego, że gracze mogą mieć w tym momencie mocno utrudniony wybór. Jednocześnie najlepszy pad to taki, który spełni potrzeby i oczekiwania graczy. Wobec tego wybierając pady do laptopa, warto sprecyzować swoje oczekiwania i potrzeby. Pady do PC mogą być przewodowe i bezprzewodowe, jednak w tej kwestii wybór należy już do graczy. Warto pamiętać, że najlepsze pady do PC wcale nie muszą być drogie. Wystarczy zwrócić jednak uwagę na to, jakie parametry oferują nam pady do PC, a następnie je przeanalizować. Pamiętajmy, że najlepsze pady do PC zagwarantują nam wyjątkowe wrażenia z prowadzonej rozgrywki.


Popularne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, Winrar, Minecraft, Xvid, ccleaner, happymod, adobe reader, Gimp, hwmonitor, daemon tools, 7 zip, adwcleaner, Ivona, Microsoft teams, Avast, Sketchup make, Davinci resolver, Windows XP, Occt, Driver booster, HD tune, Thunderbird, Skype, utorrent,Rufus, Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 11 Professional Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader,Youtube Downloader Anydesk, Opera GX, Youtube Vanced, Minecraft Lanucher Notepad++, Steam, Auto Clicker, Malwarebytes, Origin, AfterBurner, Rufus, Chrome, Endomondo, Libreoffice, VLC Media Player, PDF Xchange, CPU Z, Afterburner, GG

Rankingi produktów: Laptop Gamingowy do 3000 zł, Fotele gamingowe, Klawiatura gamingowa, Laptop gamingowy do 4000 zł, Pad do telefonu, Pad do PC, Przystawka Smart TV, Telewizor do PS5, Wzmacniacz sygnału WiFi, Głośnik bezprzewodowy, Ranking robotów sprzątających, Laptop Gamingowy do 5000 zł, Laptop Gamingowy do 6000 zł,