Jaki wzmacniacz sygnału Wi-Fi warto wybrać?

Obecnie praktycznie każdy z nas posiada w domu router, który umożliwia nam korzystanie z bezprzewodowej sieci Wi-Fi. To właśnie dzięki temu możemy mieć dostęp do oglądania filmów w sieci bez żadnych zakłóceń, czy surfowanie po sieci z ogromną szybkością. Jednocześnie - często nawet mimo zapewnień dostawców Internetu - nasz sygnał Wi-Fi nie jest na tyle mocny, by ten szereg udogodnień faktycznie nam zapewnić. Wówczas doświadczamy przestojów w pracy sieci i trudności podczas ładowania się stron www. Właśnie dlatego konieczne jest wzmocnienie sygnału Wi-Fi i pomoże nam w tym nic innego, jak tylko urządzenie zwane wzmacniaczem. Czym więc ono jest i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Czym jest wzmacniacz sygnału Wi-Fi?

Wzmacniacz sygnału Wi-Fi to urządzenie, które obecnie cieszy się coraz to większym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców. Nie powinno nas to jednak dziwić, gdyż to właśnie dzięki niemu możemy zapewnić sobie stabilne i szybkie połączenie internetowe. By zrozumieć, czym tak dokładnie jest wzmacniacz sygnału Wi-Fi, warto się nieco bliżej przyjrzeć samej technologii. Otóż umożliwia ona bezprzewodowe łączenie urządzeń mobilnych - a także stacjonarnych - z siecią. Niemniej jednak sygnał pochodzący z naszego routera nie zawsze jest na tyle mocny i stabilny, by zapewnić nam chociażby wygodę podczas surfowania po sieci. Właśnie dlatego pojawił się na rynku wzmacniacz sygnału Wi-Fi. Wychwytuje on sygnał dochodzący z routera, następnie go wzmacnia, by przekazać go dalej do naszych urządzeń. W ten sposób możemy cieszyć się niezakłóconym i stabilnym dostępem do sieci.

Czy warto mieć wzmacniacz sygnału Wi-Fi?

Zakup urządzenia jakim jest wzmacniacz sygnału Internetu z całą pewnością nie będzie dla nas dużym wydatkiem - oczywiście w zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy. Jednocześnie urządzenie to może okazać się całkowicie niezbędne, szczególnie jeśli często korzystamy z sieci lub pracujemy z domu. Wówczas potrzebujemy stabilnego i szybkiego Internetu, z którego możemy korzystać bez zakłóceń. Właśnie dlatego wzmacniacz sygnału Wi-Fi jest dobrą i praktyczną inwestycją, której z pewnością nikt z nas nie będzie żałować.

Jakie rodzaje wzmacniaczy sygnału Wi-Fi są dostępne?

Wybierając repeater Wi-Fi musimy mieć na uwadze to, że na rynku dostępne są jego różne rodzaje. To paradoksalnie może sprawić, że wybór najlepszego urządzenia może być dla nas dość dużym utrudnieniem. Niemniej jednak maksymalnie zróżnicowane i szerokie możliwości wyboru to największa zaleta tego typu sprzętów. Dlaczego? Otóż przede wszystkim można dopadować wzmacniacz idealnie do swoich potrzeb i oczekiwań. Wobec tego, jakie rodzaje wzmacniaczy sygnału Wi-Fi są obecnie dostępne? Otóż:

 • routery - to tradycyjne i najprostsze rozwiązania w zakresie wzmacniania sygnału Wi-Fi. Są to urządzenia dość tanie, jednak mają one dość ograniczone możliwości przerobowe. Sprawdzą się one głównie dla mniej wymagających użytkowników;
 • repeater Wi-Fi - to dobry wzmacniacz sygnału Wi-Fi, który przede wszystkim cechuje się dość rozbudowaną funkcjonalnością. Są one głównie wyposażone w świetnie skonfigurowane Access Pointy, a także obsługują wysokie standardy Wi-Fi.
 • systemy Mesh - to z kolei całe zestawy wzmacniaczy sygnału Wi-Fi. Są to urządzenia zaawansowane, które również obsługują wysokie częstotliwości i gwarantują wysoką wydajność w zakresie przechwytywania i wzmacniania syngału Wi-Fi.

Jak więc widać, wybór jest dość różnorodny, jednak powinniśmy bazować zawsze na naszych, sprecyzowanych potrzebach. Jest to bowiem kluczem do tego, by wybrać dla siebie najlepszy model.

Na co zwracać uwagę wybierając wzmacniacz sygnału WiFi?

Wspomniane już zostało, że wybierając dobry wzmacniacz sygnału Wi-Fi musimy określić swoje własne potrzeby. Niemniej jednak dalej są to urządzenia elektroniczne, a co za tym idzie, kluczowa okazuje się ich specyfikacja techniczna. Każdy repeater Wi-Fi posiada określone parametry, które warunkują jego pracę i funkcjonalność. Wobec tego, na co warto zwracać uwagę wybierając wzmacniacz zasięgu Wi-Fi? Otóż:

 • szybkość transmisji - z pewnością każdy z nas chce cieszyć się dostępem do szybkiego i niezawodnego Internetu. Wobec tego, wybierając wzmacniacz, warto zwrócić uwagę na szybkość transmisji jaka on oferuje. Przeciętne modele są w stanie osiągnąć prędkość na poziomie około 3000 Mb/sp. Jednak bardziej zaawansowane wzmacniacze, są nam w stanie zagwarantować prędkość nawet do 1000 Mb/sp.
 • standardy Wi-Fi - poszczególne wzmacniacze obsługuję konkretne standardy Wi-Fi, co powinno być jednym z kluczowych aspektów ich wyboru. Warto pamiętać, że im wyższy jest standard Wi-Fi, tym wyższą prędkość zagwarantuje nam dany wzmacniacz. Warto szczególną uwagę zwrócić na urządzenia oznaczone symbolami N oraz AC.
 • obsługiwana częstotliwość - jest to nic innego jak pasmo przenoszenia sygnału Wi-Fi. Nie da się ukryć, że standardem stała się już częstotliwość 2,4 GHz. Jednak najbardziej zaawansowane sprzęty zagwarantują nam pasmo przenoszenia na poziomie 5 GHz. Niższe częstotliwości również są dostępne, jednak mogą one niekorzystnie wpływać na samą jakość sygnału Wi-Fi.
 • sieć LAN - jeśli zamierzamy podłączyć nas wzmacniacz sygnału Wi-Fi do innych urządzeń, wówczas warto zwrócić na dodatkowy ekspander LAN

Pamiętajmy także o tym, że w momencie kiedy wybieramy repeater Wi-Fi musimy zwrócić także uwagę na kilka, dodatkowych kwestii. Z pewnością koniecznie musimy uwzględnić producenta oraz cenę. Z pewnością nie chcemy, by wybrane przez nas urządzenie znacznie obciążyło nas budżet lub nie przekroczyło naszych możliwości finansowych. Z kolei wybierając sprzęt od znanego i renomowanego producenta gwarantujemy sobie długą gwarancję, a także samą niezawodność.

Wzmacniacz WiFi do 100 zł — najlepsze modele

Wspomniane już zostało, że wybierając wzmacniacz sygnału Wi-Fi musimy zwrócić uwagę również na jego cenę. Zwykle jesteśmy świadomi tego, że urządzenia z nieco niższej półki cenowej, mogą mieć swoje wady. Niemniej jednak istnieje kilka wzmacniaczy sygnału Wi-Fi, które możemy nabyć nawet w cenie do 100 złotych. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

1. Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro

XiaomiMiWi-FiRangeExtenderPro

Jeśli chcemy wybrać dobry wzmacniacz Wi-Fi zewnętrzny, wówczas warto zwrócić uwagę na Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro. Jest to urządzenie na które nie wydamy więcej niż 100 złotych, a jednocześnie gwarantuje nam wyjątkowo dobre parametry techniczne. Do jego największych zalet można zaliczyć:

 • pamięć RAM 2MB;
 • pamięć wbudowana 8MG;
 • obsługa do 16 osób;
 • 2 dodatkowe anteny;

Ten repeater Wi-Fi cechuje się dość prostą i szybką instalacją, a także dość solidnymi parametrami jak na ten przedział cenowy. Jeśli więc nie stawiamy przed tym urządzeniem dość wysokich wymagań, wówczas będziemy zadowoleni z jego działania.

Sprawdź aktualne ceny Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro w Media Markt

Sprawdź aktualną cenę Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro w OleOle

Sprawdź aktualną cenę Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro w Neo24

Sprawdź aktualną cenę Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro w Neonet

2. Mercusys MW300RE

MercusysMW300RE

To kolejny wzmacniacz sygnału Wi-Fi, który możemy nabyć za niecałe 100 złotych. Jego działanie dociera do wszystkich miejsc, które do tej pory nie mogły być objęte zasięgiem sieci. Do największych zalet tego urządzenia można zaliczyć:

 • tryb RE - umożliwia on dotarcie do wszystkich miejsc w domu czy mieszkaniu;
 • zewnętrzne anteny z technologią MIMO;
 • przycisk WPS;
 • inteligentny sygnalizator.

Dodatkowo warto wspomnieć, że ten wzmacniacz cechuje się dość kompaktowym rozmiarem, co znacznie ułatwia jego instalację i zamontowanie. W tym wypadku śmiało można powiedzieć, że cena idzie w parze z jakością.

Sprawdź aktualne ceny Mercusys MW300RE na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Mercusys MW300RE w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Mercusys MW300RE w Neo24

Sprawdź aktualną cenę Mercusys MW300RE w Neonet

3. TP-LINK TL-WA850RE

TP-LINK TL-WA850RE

Wzmacniacz Wi-Fi od TP- LINK to kolejny przykład całkiem dobrego urządzenia w dość rozsądnym przedziale cenowym. Nie jest to może najbardziej zaawansowany model, jednak może nam zaoferować:

 • dodatkowy port Ethernet;
 • częstotliwość pracy 2,4 GHz;
 • port LAN;
 • anteny zewnętrzne.

Jak więc widać, jest to dość proste i mało skomplikowane urządzenie, które spełni nasze podstawowe potrzeby i oczekiwania. Co więcej, możemy go nabyć w wyjątkowo rozsądnej cenie.

Sprawdź aktualne ceny TP-LINK TL-WA850RE na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę TP-LINK TL-WA850RE w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę TP-LINK TL-WA850RE w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę TP-LINK TL-WA850RE w Media Markt

Sprawdź aktualną cenę TP-LINK TL-WA850RE w OleOle

4. TP-LINK RE200

TP-LINKRE200

To kolejny repeater Wi-Fi w rozsądnym przedziale cenowym. Jest to urządzenie uniwersalne, które może również pełnić funkcję karty sieciowej. Do jego największych zalet możemy zaliczyć:

 • obejmuje całą powierzchnię domu;
 • prędkość 750 Mb/s;
 • port Ethernet.

To proste i nieskomplikowane urządzenie o niewielkich wymiarach, co pozwala na jego swobodną instalację w dowolnym miejscu.

Sprawdź aktualne ceny TP-LINK RE200 na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę TP-LINK RE200 w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę TP-LINK RE200 w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę TP-LINK RE200 w Media Markt

Sprawdź aktualną cenę TP-LINK RE200 w OleOle

Wzmacniacz WiFi do 300 zł — najlepsze modele

Jeśli zastanawiamy się jaki wzmacniacz Wi-Fi wybrać i wiemy, że możemy pozwolić sobie na modele ze średniej półki cenowej, wówczas warto zwrócić uwagę na:

1. Netgear EX3700

NetgearEX3700

Wzmacniacz sygnału Wi-Fi od Netgear możemy nabyć już za cenę  do 300 złotych. Do jego największych zalet można zaliczyć:

 • prędkość transmisji do 750 Mb/s;
 • złącze LAN;
 • przycisk WPS;
 • obsługa wysokich standardów Wi-Fi.

Ten repeater Wi-Fi jest przeznaczony dla nieco bardziej zaawansowanych i wymagających użytkowników i z całą pewnością spełni on ich potrzeby.

Sprawdź aktualne ceny Netgear EX3700 na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Netgear EX3700 w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Netgear EX3700 w Electro

Sprawdź aktualną cenę Netgear EX3700 w Avans

2. Asus RP-AC51

AsusRP-AC51

Wzmacniacz Wi-Fi od firmy Asus cieszy się dość dużą popularnością wśród użytkowników. Jest to dobry i mocny wzmacniacz sygnału Wi-Fi. Do jego największych zalet można zaliczyć:

 • częstotliwość pracy 5Ghz;
 • przycisk WPS;
 • porta LAN;
 • dwie anteny zewnętrzne.

Jeśli mamy nieco wyższy budżet, który możemy przeznaczyć na zakup takiego urządzenia, wówczas model od Asus będzie dla nas jednym z lepszych rozwiązań.

Sprawdź aktualne ceny Asus RP-AC51 na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Asus RP-AC51 w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Asus RP-AC51 w Electro

Sprawdź aktualną cenę Asus RP-AC51 w Avans

3. Netgear EX6120

NetgearEX6120

To kolejna propozycja dobrego wzmacniacza sygnału Wi-Fi od firmy Netgear. Oferuje on dość mocno rozbudowaną funkcjonalność, a do jego największych zalet można zaliczyć:

 • niewielkie i kompaktowe rozmiary;
 • port LAN;
 • przycisk WPS;
 • obsługa wysokich standardów Wi-Fi;
 • przepustowość do 1200 Mb/s.

Ten wzmacniacz sygnału Wi-Fi oferuje pokaźne pasmo przenoszenia, co z pewnością będzie zadowalające dla większości, wymagających użytkowników.

Sprawdź aktualne ceny Netgear EX6120 na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Netgear EX6120 w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Netgear EX6120 w Electro

Sprawdź aktualną cenę Netgear EX6120 w Avans

4. TP-LINK RE550

TP-LINK RE550

Ponownie warto zwrócić uwagę na wzmacniacz od TP- LINK. Jest to model nieco droższy, jednak nieco bardziej zaawansowany pod względem technicznym. Do jego największych zalet można zaliczyć:

 • Access Point;
 • przycisk WPS;
 • port LAN;
 • podświetlenie LED;
 • wysokie pasmo przenoszenia i szybkość transmisji.

Ten model wzmacniacza cechuje się również dwoma antenami zewnętrznymi oraz niewielkim rozmiarem. Jest to wydajne i praktyczne urządzenie do każdego domu.

Sprawdź aktualne ceny TP-LINK RE550 na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę TP-LINK RE550 w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę TP-LINK RE550 w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę TP-LINK RE550 w OleOle

Wzmacniacz WiFi powyżej 300 zł — najlepsze modele

Jeśli zastanawiamy się, jaki wzmacniacz Wi-Fi wybrać, a cena urządzenia nie ma dla nas większego znaczenia, to możemy przyjrzeć się urządzeniom z najwyższej półki cenowej. W przedziale cenowym powyżej 300 złotych, warto zwrócić uwagę na następujące wzmacniacze:

1. TP-LINK RE505X

TP-LINK RE505X

Jest to uniwersalny wzmacniacz sieci bezprzewodowej, który obsługuje szósty standard Wi-Fi. Dzięki niemu można całkowicie wyeliminować tzw. martwe strefy Wi-Fi w domu. Do jego największych zalet należą:

 • obsługa najwyższych standardów Wi-Fi;
 • częstotliwość pracy 5 GHz;
 • przycisk WPS;
 • port LAN;
 • prędkość transmisji aż 1,5 Gb/s.

Ten wzmacniacz Wi-Fi cechuje się najwyższą - obecnie dostępną na rynku - prędkością Wi-Fi. Dzięki niemu będziemy mogli cieszyć się stabilnym i szybkim połączeniem z siecią.

Sprawdź aktualne ceny TP-LINK RE505X na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę TP-LINK RE505X w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę TP-LINK RE505X w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę TP-LINK RE505X w Media Markt

Sprawdź aktualną cenę TP-LINK RE505X w OleOle

2. TP-LINK RE600X

TP-LINKRE600X

To kolejny model wzmacniacza od TP-LINK, który cechuje się jeszcze lepszymi parametrami, niż poprzedni model. Do jego zalet zaliczyć możemy:

 • technologię Wi-Fi 6;
 • przycisk WPS;
 • port LAN;
 • częstotliwość pracy 5 GHz;
 • port Ethernet;
 • technologia SMART.

Ten wzmacniacz sieci Wi-Fi jest urządzeniem drogim, jednak stworzony on został z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach i z pewnością ich nie zawiedzie.

Sprawdź aktualne ceny TP-LINK RE600X na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę TP-LINK RE600X w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę TP-LINK RE600X w Electro

Sprawdź aktualną cenę TP-LINK RE600X w Avans

Najlepszy wzmacniacz WiFi — podsumowanie rankingu

Przedstawiony powyżej ranking wzmacniaczy Wi-Fi powinien przynieść nam konkretną odpowiedź na postawione pytanie: Jaki wzmacniacz Wi-Fi warto wybrać? Opis konkretnych urządzeń, z uwzględnieniem ich parametrów i konkretnego przedziału cenowego, pozwoli na to, byśmy podjęli rozsądny wybór. Pamiętajmy jednak, że najlepszy wzmacniacz Wi-Fi, to urządzenie, które będzie spełniało nasze podstawowe potrzeby i oczekiwania. Uwzględniając więc poszczególne parametry, podejmiemy najlepszą dla siebie decyzję.


Popularne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, Winrar, Minecraft, Xvid, ccleaner, happymod, adobe reader, Gimp, hwmonitor, daemon tools, 7 zip, adwcleaner, Ivona, Microsoft teams, Avast, Sketchup make, Davinci resolver, Windows XP, Occt, Driver booster, HD tune, Thunderbird, Skype, utorrent,Rufus, Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 11 Professional Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader,Youtube Downloader Anydesk, Opera GX, Youtube Vanced, Minecraft Lanucher Notepad++, Steam, Auto Clicker, Malwarebytes, Origin, AfterBurner, Rufus, Chrome, Endomondo, Libreoffice, VLC Media Player, PDF Xchange, CPU Z, Afterburner, GG

Rankingi produktów: Laptop Gamingowy do 3000 zł, Fotele gamingowe, Klawiatura gamingowa, Laptop gamingowy do 4000 zł, Pad do telefonu, Pad do PC, Przystawka Smart TV, Telewizor do PS5, Wzmacniacz sygnału WiFi, Głośnik bezprzewodowy, Ranking robotów sprzątających, Laptop Gamingowy do 5000 zł, Laptop Gamingowy do 6000 zł,