Przystawka Smart TV - jaką kupić?

Nie da się ukryć, że obecnie praktycznie wszystko idzie z duchem czasu. Z każdej strony mamy bowiem do czynienia z dynamicznym postępem technologicznym i zmianami, które mają nam znacznie ułatwić wykonywanie codziennych czynności. Z pewnością każdy z nas w domu posiada telewizor. Obecnie jednak za pomocą jednego urządzenia, możemy nasz tradycyjny sprzęt zamienić w prawdziwe Smart TV. W tym celu wystarczy nam jedynie przystawka Smart TV, a nasz telewizor zyska sobie całkowicie nową funkcjonalność. Jednocześnie sam wybór takiej przystawki do telewizora z pewnością nie będzie prosty. Sprzęty te cieszą się obecnie ogromną popularnością, a ich producenci prześcigują się w pomysłach na to, jak można je udoskonalić. Wobec tego, jaką przystawkę Smart TV kupić i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Na co zwracać uwagę przy zakupie przystawki Smart TV Box?

Przystawka do telewizora w ostatnim czasie stała się jednym z najchętniej kupowanych sprzętów. Okazuje się bowiem, że to właśnie za jej pomocą nasz telewizor poradzi sobie z nowoczesnymi aplikacjami, a jego obsługa będzie o wiele bardziej intuicyjna niż dotychczas. Przystawka Smart do telewizora sprawia, że nie będzie on już tylko i wyłącznie zwykłym odbiornikiem, ale stanie się integralną częścią naszego domu. Jednak na rynku przystawki Smart TV cechuje ogromne zróżnicowanie. Wobec tego, na jakie parametry koniecznie musimy zwrócić uwagę przed zakupem? Otóż:

 • maksymalna rozdzielczość obrazu jaką obsługuje przystawka Smart TV -  różne przystawki zaoferują nam różne parametry, jeżeli chodzi o maksymalną, obsługiwaną rozdzielczość obrazu. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na to, by dany model standardowo obsługiwał rozdzielczości Full HD oraz 4K. W dzisiejszych czasach jest to absolutnym standardem;
 • wydajność przystawki Smart - przystawka Smart TV musi mieć także określoną wydajność - moc obliczeniową - by mogła poradzić sobie ze wszelkimi funkcjami. Co ciekawe, modele przystawek, które mają możliwość wygenerowania scen UHD często będą gwarantowały nam o wiele większą moc obliczeniową. Warto więc mieć to na uwadze, jeśli zależy nam na sprzęcie o najwyższej wydajności.
 • pamięć - przystawka do telewizora musi mieć także wystarczająco dużo pamięci na przechowywanie danych. Nie da się ukryć, że może ona posłużyć np. do przechowywania danych z różnorodnych platform streamingowych, czy także do instalowania nowych gier. Warto więc wybrać odpowiednią ilość dodatkowej pamięci, która po prostu może się nam wyjątkowo przydać.
 • obsługiwane kodeki wideo - przystawka Smart TV musi zapewnić wsparcie najważniejszych usług strumieniowania wideo. Jest to więc absolutna podstawa, na która każdy z potencjalnych kupujących powinien zwrócić większą uwagę. Dobra przystawka Smart TV do telewizora powinna obsługiwać co najmniej: H.264, H.265, VP-9, MPEG-4 oraz AV1.
 • sposób komunikacji z telewizorem - obecnie odchodzi się od stosowania zbędnego okablowania czy przewodów. Z tego też powodu kluczowym aspektem staje się to, by przystawka Smart TV wspierała dwukierunkową komunikację Bluetooth. Takie rozwiązanie okaże się bowiem wyjątkowo wygodne.

Warto zauważyć, że wymienione powyżej parametry są kluczowe do uwzględnienia, w momencie kiedy zastanawiamy się jaka przystawka Smart TV będzie najlepsza. Jednocześnie nie można zapomnieć o innych aspektach, związanych bezpośrednio z wyborem tego urządzenia. Można tu wspomnieć chociażby o producencie - warto wybierać sprzęty renomowanych marek, czy o cenie - taka przystawka nie powinna nadwerężyć naszego, domowego budżetu.

Przystawka Smart TV do 250 zł — najlepsze modele

Wspomniane już zostało, że cena podczas zakupu przystawki Smart TV spełnia - dla niektórych z nas - kluczową rolę. Właśnie dlatego warto spojrzeć na to, jakie modele można nabyć w przedziale do 250 złotych? Otóż okazuje się, że niektóre z nich mogą nam zaoferować całkiem satysfakcjonujące parametry. Które więc przystawki w tym przedziale cenowym zasługują na nieco większą uwagę z naszej strony?

1. Amazon Fire TV Stick 3. generacji

AmazonFireTVStick3

To dość niewielka i tania przystawka Smart TV, która z pewnością nie nadweręży naszego, domowego budżetu. Do jej największych zalet możemy zaliczyć:

 • obsługiwaną rozdzielczość Full HD;
 • procesor MediaTek;
 • pamięć RAM 1 GB oraz pamięć na dane 8 GB;
 • system operacyjny Fire OS7.

Przystawka ta wspiera dwukierunkową komunikację Bluetooth. Dodatkowo obsługuje ona większość kodeków, więc mniej wymagające osoby z pewnością będą z niej zadowolone.

Sprawdź aktualne ceny Amazon Fire TV Stick 3. generacji na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Amazon Fire TV Stick 3. generacji w NEONET

Sprawdź aktualną cenę Amazon Fire TV Stick 3. generacji w NEO24

2. Xiaomi TV Stick 4K

XiaomiTVStick

To kolejna przystawka Smart TV, która powinna zainteresować osoby, które chcą nieco zaoszczędzić na zakupie tego sprzętu. Okazuje się, że zaoferuje nam ona całkiem satysfakcjonujące parametry. Do jej największych zalet możemy zaliczyć:

 • obsługiwana rozdzielczość 4K;
 • procesor Amogic;
 • pamięć RAM 2GB, pamięć na dane 8GB;
 • obsługa najważniejszych kodeków wideo.

Przystawka Samrt TV od Xiaomi jest modelem tanim, aczkolwiek spełni ona oczekiwania nieco mniej wymagających użytkowników. Z pewnością sprawdzi się ona w przypadku podstawowych funkcji.

Sprawdź aktualne ceny Xiaomi TV Stick 4K na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Xiaomi TV Stick 4K w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Xiaomi TV Stick 4K w Avans

Sprawdź aktualną cenę Xiaomi TV Stick 4K w ELECTRO

Przystawka Smart TV do 500 zł — najlepsze modele

Przystawka internetowa do telewizora - można powiedzieć - że oferuje nam dość podstawowe funkcjonalności. Niemniej jednak, jeśli dysponujemy nieco większym budżetem, wówczas możemy zdecydować się na modele z przedziału do 500 złotych. Które modele więc warte są nieco większej uwagi?

1. Xiaomi Mi Box S

XiaomiMiBoxS

Ponownie warto zwrócić się w stronę przystawki Smart TV od Xiaomi. Jest to zaufany i renomowany producent, a co za tym idzie, jego sprzęty są najwyższej jakości. Co więc może nam zaoferować przystawka Smart TV Xiaomi Mi Box S? Otóż:

 • obsługiwana rozdzielczość obrazu 4K;
 • procesor Amlogic;
 • pamięć RAM 2GB oraz pamięć na dane 8 GB;
 • obsługiwany standard Wi-Fi oraz Bluetooth;
 • obsługa najważniejszych usług strumieniowania.

Ta przystawka Smart TV zapewnia nam znacznie bardziej rozbudowaną funkcjonalność, a co najważniejsze - wspiera ona najważniejsze standardy strumieniowania wideo.

Sprawdź aktualne ceny Xiaomi Mi Box S na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Xiaomi Mi Box S w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Xiaomi Mi Box S w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę Xiaomi Mi Box S w Media Markt

Sprawdź aktualną cenę Xiaomi Mi Box S w OleOle

2. Realme Smart TV Stick 4K

RealmeSmartTVStick4K

To kolejna przystawka TV, która powinna spełnić oczekiwania nieco bardziej wymagających użytkowników. Dlaczego? Otóż oferuje ona wyjątkowo dobre parametry, w możliwie niskiej cenie. Do jej największych zalet możemy zaliczyć:

 • obsługiwaną rozdzielczość 4K;
 • pamięć RAM 2GB, pamięć na dane 8GB;
 • obsługiwane systemy audio z grupy Dolby;
 • obsługiwane najważniejsze kodeki wideo.

Ta przystawka do TV Smart jest również dość dobrym modelem w tym przedziale cenowym. Dodatkowo obsługuje ona podstawowe kodeki wideo, a także wspiera dwustronną komunikację Bluetooth.

Sprawdź aktualne ceny Realme Smart TV Stick 4K na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Realme Smart TV Stick 4K w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Realme Smart TV Stick 4K w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę Realme Smart TV Stick 4K w Media Markt

Sprawdź aktualną cenę Realme Smart TV Stick 4K w OleOle

3. Thomson 4K Android TV Box (THA100) / Strong 4K Ultra HD (LEAP-S1)

Thomson4KAndroidTVBox

Przystawka Smart TV Thomson 4K Android TV Box również jest jednym z tych modeli, którymi warto się zainteresować. Okazuje się, że oferuje on wyjątkowo dobre parametry, które - choć być może nie będą wystarczające dla najbardziej wymagających użytkowników - to jednak powinny sprostać oczekiwaniom tych, u których te wymagania są standardowe. Ta przystawka może się wyróżnić:

 • obsługiwaną rozdzielczością obrazu w 4K;
 • procesorem Amlogic;
 • pamięcią RAM 2GB, pamięcią na dane 8 GB;
 • obsługiwaną dwustronną komunikacją Bluetooth.

Jak więc widać, ta przystawka również zaoferuje nam dość podstawowe funkcjonalności, które sprawdzą się przy standardowych czynnościach.

Sprawdź aktualne ceny Thomson 4K Android TV Box na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Thomson 4K Android TV Box w Media Expert

Sprawdź aktualne ceny Strong 4K Ultra HD LEAP-S1 na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Strong 4K Ultra HD LEAP-S1 w Avans

4. Google Chromecast 4.0

GoogleChromecast

W tym przedziale cenowym, przystawka od Google Chromecast 4.0. Śmiało można powiedzieć, że jest to jeden z bardziej zaawansowanych modeli, który zaoferuje nam satysfakcjonujące parametry, w dość przystępnej cenie. Czego możemy od tej przystawki oczekiwać? Otóż:

 • obsługiwanej rozdzielczości 4K;
 • procesor Amlogic;
 • pamięć RAM 2GB, pamięć na dane 4GB;
 • obsługą najważniejszych kodeków;
 • dodatkowym złączem HDMI i USB.

Ta przystawka Smart TV obsługuje również dwustronną komunikację Bluetooth, a także standardy Dolby Vision.

Sprawdź aktualne ceny Google Chromecast 4.0 na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Google Chromecast 4.0 w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Google Chromecast 4.0 w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę Google Chromecast 4.0 w Media Markt

Sprawdź aktualną cenę Google Chromecast 4.0 w OleOle

Przystawka Smart TV do 750 zł — najlepsze modele

Jeśli jesteśmy zdecydowani co do tego, że możemy na zakup przystawki przeznaczyć nieco więcej, wówczas śmiało możemy zdecydować się na modele z wyższej półki cenowej np. do 750 złotych. Jak łatwo można się domyślić, w tym przedziale cenowym znajdziemy bardziej zaawansowane modele jak np. od firmy Apple. Która smart TV przystawka w tym przedziale cenowym powinna nas więc zainteresować?

1. Amazon Fire TV Cube 4K 2. generacji

AmazonFireTVCube4K

Amazon Fire TV Cube to jedna z tych przystawek Smart TV, która cieszy się zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród użytkowników. Nie powinno nas to jednak dziwić - oferuje ona satysfakcjonujące parametry. Dodatkowo do jej największych zalet można zaliczyć:

 • obsługiwaną rozdzielczością obrazu w 4K;
 • procesorem Amlogic;
 • pamięć RAM 2GB oraz imponująca ilość pamięci na dane - 16 GB;
 • system operacyjny Fire OS 7;
 • obsługą najważniejszych systemów audio.

Oczywiście przystawka ta obsługuje również dwustronną komunikację Bluetooth, a także obsługuje standardy Dolby Vision. Jest to więc jeden z lepszych modeli przystawek Smart TV na jakie możemy się zdecydować.

Sprawdź aktualne ceny Amazon Fire TV Cube 4K 2. generacji na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Amazon Fire TV Cube 4K 2. generacji w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę Amazon Fire TV Cube 4K 2. generacji w Media Markt

Sprawdź aktualną cenę Amazon Fire TV Cube 4K 2. generacji w OleOle

Sprawdź aktualną cenę Amazon Fire TV Cube 4K 2. generacji w NEONET

2. Apple TV HD 32 GB

AppleTVHD32GB

W tym przedziale cenowym znajduje się oczywiście przystawka Smart TV od Apple. Jest to uznana marka na rynku gadżetów elektronicznych, a co za tym idzie, przystawka z logiem nadgryzionego jabłuszka cieszy się ogromną popularnością. Może nam ona zaoferować:

 • autorski procesor - Apple A8;
 • obsługiwaną rozdzielczość Full HD;
 • pamięć RAM 2 GB;
 • pamięć na dane aż 32 GB;
 • obsługiwane kodeki oraz standardy Dolby.

Firma Apple nigdy nie zawodzi swoich fanów. Właśnie dlatego jej przystawki Smart TV są uznawane za najlepsze na rynku i z pewnością - o ile dysponujemy nieco większym budżetem - warto się nimi zainteresować.

Sprawdź aktualne ceny Apple TV HD na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Apple TV HD w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Apple TV HD w Media Markt

Sprawdź aktualną cenę Apple TV HD w Avans

Sprawdź aktualną cenę Apple TV HD w ELECTRO

Przystawka Smart TV do 1000 zł — najlepsze modele

Jeśli interesuje nas przystawka do telewizora z najwyższej półki cenowej, wówczas warto zdecydować się na modele do 1000 złotych. Są to zaawansowane technologicznie i jakościowe sprzety, które z całą pewnością nas nie zawiodą. Które więc przystawki Smart TV do 1000 złotych warte są naszej uwagi?

1. Apple TV 4K 64GB

AppleTV4K64GB

Znów na pierwszym miejscu - w tym przedziale cenowym - warto wymienić przystawkę Apple. Zapewnia ona maksymalny komfort użytkowania, a także ponadprzeciętną funkcjonalność. Oferuje nam ona jednocześnie:

 • pełne wsparcie platform strumieniowych;
 • inteligentne piloty;
 • potężny procesor Apple Bionic A12;
 • 3GB pamięci RAM;
 • 64 GB pamięci na dane;

Tego typu przystawka sprawnie obsługuje również standardy Dolby Vision, Siri, czy AirPlay. Z pewnością ten model od Apple spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Sprawdź aktualne ceny Apple TV 4K na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Apple TV 4K w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Apple TV 4K w Media Markt

Sprawdź aktualną cenę Apple TV 4K w Avans

Sprawdź aktualną cenę Apple TV 4K w ELECTRO

2. Nvidia SHIELD TV Pro

NvidiaSHIELD

Przystawka do telewizora od Nvidia również jest stworzona z myślą o tych, którzy po prostu najwięcej wymagają. Również jest to inteligentne urządzenie, które gwarantuje wysoki komfort oraz jakość. Wyróżnia się ona między innymi:

 • obsługą rozdzielczości 4K;
 • autorskim procesorem Nvidia;
 • 3 GB pamięci RAM;
 • 16 GB pamięci na dane;
 • wsparciem wszystkich platform strumieniowych;
 • złączem Ethernet.

To również jedna z bardziej zaawansowanych przystawek, która gwarantuje ponadprzeciętną funkcjonalność. Z pewnością nawet najbardziej wymagający, nie bedą żałowali jej zakupu.

Sprawdź aktualne ceny Nvidia SHIELD TV Pro na Ceneo

Sprawdź aktualną cenę Nvidia SHIELD TV Pro w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę Nvidia SHIELD TV Pro w OleOle

Najlepsze przystawki Smart TV — podsumowanie

Przystawka Smart TV do telewizora bez wątpienia jest jednym z bardziej przydatnych sprzętów w obecnych czasach. To właśnie dzięki niej, nasz tradycyjny odbiornik będzie mógł zyskać sobie całkowicie nową funkcjonalność. Przystawka do telewizora powinna być zawsze dobierana na podstawie naszych potrzeb oraz oczekiwań. Tylko i wyłącznie wtedy, będziemy zadowoleni z jej działa. Pamiętajmy również, że przystawka do telewizora posiada określoną specyfikację techniczną - analogicznie, musimy ją uwzględnić, zanim dokonamy właściwego wyboru. Nie zapomnijmy także o tym, by zwrócić uwagę na cenę i producenta. Przystawka bowiem nie powinna nadwerężyć naszego budżetu, jednak im więcej na nią przeznaczymy, tym większą funkcjonalność i możliwości nam ona zagwarantuje. Warto więc do wyboru przystawki Smart TV podejść z rozsądkiem, a z pewnością będziemy zadowoleni z jej działania.


Popularne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, Winrar, Minecraft, Xvid, ccleaner, happymod, adobe reader, Gimp, hwmonitor, daemon tools, 7 zip, adwcleaner, Ivona, Microsoft teams, Avast, Sketchup make, Davinci resolver, Windows XP, Occt, Driver booster, HD tune, Thunderbird, Skype, utorrent,Rufus, Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 11 Professional Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader,Youtube Downloader Anydesk, Opera GX, Youtube Vanced, Minecraft Lanucher Notepad++, Steam, Auto Clicker, Malwarebytes, Origin, AfterBurner, Rufus, Chrome, Endomondo, Libreoffice, VLC Media Player, PDF Xchange, CPU Z, Afterburner, GG

Rankingi produktów: Laptop Gamingowy do 3000 zł, Fotele gamingowe, Klawiatura gamingowa, Laptop gamingowy do 4000 zł, Pad do telefonu, Pad do PC, Przystawka Smart TV, Telewizor do PS5, Wzmacniacz sygnału WiFi, Głośnik bezprzewodowy, Ranking robotów sprzątających, Laptop Gamingowy do 5000 zł, Laptop Gamingowy do 6000 zł,