Znamy ceny PlayStation 5 oraz datę oficjalnego debiutu

Sony w końcu zdecydowało się odsłonić w pełni swoje karty, zdradzając ile dokładnie będzie na premierę kosztować PlayStation 5 i kiedy oficjalnie zadebiutuje. Stanie się to 19 listopada bieżącego roku i od samego początku będzie można kupić dwie wersje konsoli: z napędem i bez. Ta pierwsza została u nas wyceniona na 2300zł, a jeśli zdecydujemy się na odmianę Digital Edition, to musimy się liczyć z wydatkiem niespełna 1900zł. Wraz z konsolą dostaniemy jeden pad DualSense i jedną darmową grę: Astro's Playroom. Za resztę trzeba będzie niestety dopłacić. Lista startowych tytułów na wyłączność nie jest zresztą jakaś porażająca i obejmuje Demon's Souls, Marvel's Spider-Man: Miles Morales, Destruction All Stars oraz Sackboy A Big Adventure.

Co ciekawe wszystko wskazuje na to, że gry dostępne na rynku europejskim będą droższe od tych, które można będzie kupić w USA. Mowa oczywiście o produkcjach od studiów podległych bezpośrednio firmie Sony. Niezależni wydawcy mają tutaj pełną swobodę decyzji.

Na konferencji poświęconej PS5 mogliśmy też zobaczyć całą gamę akcesoriów, których cenę również poznaliśmy. Są to: kontroler DualSense ($69), bezprzewodowe słuchawki PULSE 3D ($99,99), HD Camera ($59,99), pilot ($29,99), i stacja ładująca do padów ($39.99).

Pełną specyfikację PS5 znajdziecie poniżej: