Były dyrektor Binance został zobowiązany do pozostania w Stanach Zjednoczonych

Changpeng Zhao, były dyrektor generalny Binance, został zobowiązany do pozostania w Stanach Zjednoczonych przed ogłoszeniem wyroku i trzyma się aresztu. Sąd wydał zakaz powrotu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przed przesłuchaniem zaplanowanym na 23 lutego, obawiając się, że brak traktatu ekstradycyjnego z USA może stwarzać ryzyko.

Prawnicy Zhao złożyli petycję w sądzie w Seattle, próbując zmienić warunki kaucji po jego przyznaniu się do naruszenia przepisów przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i sankcji. Miliarder został zwolniony za kaucją w wysokości 175 milionów dolarów.

Zarówno Zhao, jak i Binance, największa kryptowaluta na rynku, przyznali się do zarzutów prania brudnych pieniędzy. Zhao zgodził się na ugodę, płacąc 50 milionów dolarów i rezygnując z roli dyrektora generalnego. Binance otrzymało karę w wysokości 4,3 miliarda dolarów.

Oskarżenia obejmują prowadzenie niezarejestrowanej działalności przekazującej pieniądze, naruszenie ustawy o Międzynarodowych Sytuacjach Gospodarczych Stanu Wyjątkowego oraz zarzut spisku. Prokurator Generalny USA Merrick Garland stwierdził, że firma udawała, że przestrzega prawa federalnego, nie raportując ponad 100 000 transakcji z grupami przestępczymi na platformie. Departament Sprawiedliwości śledził działalność handlu kryptowalutami od 2018 roku. Wcześniej informowano, że grupy terrorystyczne korzystają z Binance do przenoszenia środków za granicę.

Departament Sprawiedliwości planuje wymierzyć karę w postaci 18 miesięcy pozbawienia wolności Changpengowi Zhao. Obecnie pozostaje on w USA, a jego zespół prawniczy starając się o pozwolenie na opuszczenie kraju. Zhao zadeklarował, że po opuszczeniu Binance nie będzie kierować inną firmą startupową, a jedynie prowadzić inwestycje w obszarze blockchain, sztucznej inteligencji lub biotechnologii. Mimo to zachowuje znaczący udział w Binance, a jego majątek wynosi 10,2 miliarda dolarów.

Udostępnij artykuł na swoich mediach społecznościowych:


Kategorie: Muzyka | GSM | Programowanie | Edukacja | Biuro i firma | Narzędzia | Multimedia | Internet i komunikacja | Grafika | Dom | Bezpieczeństwo
Popularne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, Winrar, Minecraft, Xvid, ccleaner, happymod, adobe reader, Gimp, hwmonitor, daemon tools, 7 zip, adwcleaner, Ivona, Microsoft teams, Avast, Sketchup make, Davinci resolver, Windows XP, Occt, Driver booster, HD tune, Thunderbird, Skype, utorrent,Rufus, Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 11 Professional Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader,Youtube Downloader Anydesk, Opera GX, Youtube Vanced, Minecraft Lanucher Notepad++, Steam, Auto Clicker, Malwarebytes, Origin, AfterBurner, Rufus, Chrome, Endomondo, Libreoffice, VLC Media Player, PDF Xchange, CPU Z, Afterburner, GG, Firefox, Origin, Youtube to mp3 converter, Youtube to mp3 converter VideoSoft, Discord, Drivermax, POCKIE NINJA, BLUESTACKS, dpoczta, engine cheat, optifine, PDF COMPRESSOR, minecraft launcher, PDFEDIT, Total Commander, OpenOffice, mp4 to mp3, Interner Explorer, Microsoft Edge, DirectX, 4k video Downloader, Teamspeak