iFixIt rozebrał iPhone 11

Serwis iFixIt po raz kolejny rozebrał najnowszy smartfon firmy Apple. Tym razem jest to model iPhone 11 Pro, który uzyskał w teście naprawialności 6pkt na 10 możliwych, z czego najwięcej odjęto za możliwość relatywnie łatwego uszkodzenia szklanej powłoki pokrywającej „plecki” smartphone’a. Z uwagi na zastosowanie aż trzech obiektywów wnętrze modelu 11 Pro uległo drastycznym zmianom wymuszając nowy projekt płyty głównej, która nie dość że została podzielona na trzy elementy, to na dodatek spora część została ze sobą „sklejona”, skrywając przed wzrokiem ciekawskich miedzy innymi procesor A13 Bionic, moduł LPDDR4X od SK Hynix oraz układ audio Cirrus Logic 338S00509.

Apple zastosowało również nową baterię w kształcie litery L, która otrzymała dwa złącza łączące ją z płytą główną. Ponadto na jednym z PCB umieszczonym pod baterią odnaleziono tajemnicze układy, których przeznaczenie nie jest w tym momencie znane. Ekipa iFixIt twierdzi, że oba te elementy służą najprawdopodobniej do dwukierunkowego ładowania indukcyjnego, które wg. przecieków miało zadebiutować wraz z nową serią iPhone’ów. Tak się jednak nie stało i wszystko wskazuje na to, że producent podjął decyzję o rezygnacji z tej funkcji na końcowym etapie prac gdy sprzęt był już gotowy.

Zaskakuje też brak większych zmian w zabezpieczeniach iPhone’a przed zalaniem, bo nowy model ma być przecież pod tym względem znacznie odporniejszy od swojego poprzednika.

Pełen proces rozbierania iPhone’a 11 Pro znajdziecie TUTAJ.
 


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,