Intel uruchamia produkcję procesorów 8-generacji w dodatkowej fabryce

Najnowszych 4 i 6 rdzeniowe procesory Intel Core 8. generacji były i są bardzo słabo dostępne w sklepach. Dotyczy to zwłaszcza flagowych modeli Core i5 8600K i Core i7 8700K, choć także Core i3 8100, Core i3 8350K i Core i5 8400 z pewnością nie należą do procesorów łatwo dostępnych. Sytuacja poprawi się najprawdopodobniej w styczniu. Jak informuje AnandTech, Intel poinformował właśnie swoich kontrahentów, że w najbliższym czasie montaż i testowanie procesorów 8 generacji zostanie uruchomione w drugiej fabryce, zlokalizowanej w Chengdu, w Chinach, co powinno zwiększyć ich dostępność. Dotychczas zajmowała się tym tylko fabryka w Malezji.

Pierwsze partie procesorów 8. generacji opuszczą fabrykę w Chinach w dniu 15 grudnia, co oznacza, ze powinny dotrzeć do sprzedawców w styczniu.

Zakłady w Malezji i Chinach otrzymują gotowe wafle krzemowe z wytrawionymi rdzeniami procesorów, i zajmują się wycinaniem rdzeni z wafli, ich montażem do laminatu, montażem IHS, następnie testami i selekcją a następnie wytrawieniem nazwy modelu procesora na IHS i zapakowaniem do pudełek.

Zgodnie z polityką Intela o nazwie CE! (Copy Exactly!) wszystkie procedury stosowane podczas montażu i testu procesorów w obydwu zakładach muszą być identyczne, co oznacza, że procesory z nadrukiem „Made In Malaysia” oraz „Made in China” nie powinny w żaden sposób różnić się jakością zmontowania.

 


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,