MPAA: Google zarabia na piractwie

Na początku czerwca firma Google złożyła przeciwko Motion Picture Association of America (MPAA) pozew, w którym domaga się, by stowarzyszenie przekazało jej dokumenty dotyczące planów przemysłu filmowego oraz Jima Hooda, Prokuratora generalnego Stanu Mississippi w kwestii uchwalenia SOPA (Stop Online Piracy Act). MPAA wielokrotnie wcześniej odmawiała współpracy.

Ustawa nie weszła w życie, jednak pojawiły się sygnały sugerujące, że sprawa może wrócić pod obrady Kongresu Stanów Zjednoczonych. MPAA wraz z Hoodem chciałoby wprowadzenia możliwości blokowania konkretnych serwisów internetowych, a także filtrowania wyników wyszukiwania. Google z takiego obrotu sprawy nie jest oczywiście zadowolona i chciałaby wiedzieć, czego oczekiwać, skoro w sprawę zaangażowany jest wysoki rangą urzędnik stanowy.

MPAA tymczasem odpowiedziało na pozew - informuje TorrentFreak. Stwierdza, że żądania Google'a są zbyt szerokie, a wewnętrzna komunikacja z firmami prawniczymi nie może zostać upubliczniona. Nie zgadza się ono także z tym, że dzięki temu poznane zostaną zamiary prokuratora Hooda. MPAA twierdzi ponadto, że działania Google'a są niczym innym, jak działaniami PR, w wyniku których opinia publiczna miałaby uznać firmę za ofiarę, która nie może swobodnie korzystać z Pierwszej Poprawki do amerykańskiej konstytucji, gwarantującej wolność słowa.

W odpowiedzi stowarzyszenie twierdzi również, że Google nie tylko ułatwia, ale także czerpie korzyści z dystrybucji materiałów należących do stron trzecich, które nawet sama firma uznaje za wątpliwe. MPAA twierdzi, że w słowniku Google'a "wątpliwe" oznacza tylko, co "nielegalne". Ponadto stowarzyszenie oszacowało, że przejrzenia wymagałoby około 100 tysięcy dokumentów, z których spora część chroniona jest tajemnicą prawniczą. Poza tym mają one być nieistotne z punktu widzenia sprawy.

Decyzja, co zrobić, należy teraz do sądu. Jest pozew i odpowiedź na niego. Obie strony wytaczają ciężką artylerię i nie przebierają w słowach. Polubowne załatwienie sporu wydaje się mało prawdopodobne.Popularne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, Winrar, Minecraft, Xvid, ccleaner, happymod, adobe reader, Gimp, hwmonitor, daemon tools, 7 zip, adwcleaner, Ivona, Microsoft teams, Avast, Sketchup make, Davinci resolver, Windows XP, Occt, Driver booster, HD tune, Thunderbird, Skype, utorrent Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader,Youtube Downloader Anydesk, Opera GX, Youtube Vanced, Minecraft Lanucher Notepad++, Steam, Auto Clicker, Malwarebytes, Origin, AfterBurner, Rufus, Chrome, Endomondo, Libreoffice, VLC Media Player, PDF Xchange, CPU Z, Afterburner, GG

Rankingi produktów: Laptop Gamingowy do 3000 zł, Fotele gamingowe, Klawiatura gamingowa, Laptop gamingowy do 4000 zł, Pad do telefonu, Pad do PC, Przystawka Smart TV, Telewizor do PS5, Wzmacniacz sygnału WiFi, Głośnik bezprzewodowy, Ranking robotów sprzątających