Zaktualizowany Microsoft Teams będzie zużywać o 50% mniej pamięci RAM.
Microsoft Teams jest powszechnie używany w biurach do wykonywania pracy, ale większość z nich nie dysponuje komputerami, które mogą obsłużyć dużą ilość pamięci. Dlatego Teams może powodować spowolnienia lub zamarzanie komputerów, ale to już nie będzie miało miejsca po nowej aktualizacji.
Jak donosi Ars Technica, głównym powodem poprawy działania, zwłaszcza dla użytkowników systemu Windows, jest możliwość wykorzystania przez WebView2 tych samych plików systemowych i tej samej platformy uruchomieniowej co przeglądarka Edge, która już jest zintegrowana zarówno z systemem Windows 10, jak i 11.
Dzięki frameworkowi Electron, aplikacje mają własne, autonomiczne wersje plików przeglądarki, które są przechowywane i aktualizowane indywidualnie, co wymaga większej przestrzeni na dysku. Inne aplikacje, takie jak Slack i Discord, nadal korzystają z tego samego frameworka.
Ponieważ płynność działania oprogramowania zależy od wbudowanych plików Edge do WebView2 firmy Microsoft, urządzenia macOS nie będą czerpać takich samych korzyści. Nadal będą musiały aktualizować swoje aplikacje osobno, podobnie jak to miało miejsce w przypadku frameworka Electron.
Na szczęście nowa wersja Teams będzie nadal działać lepiej, choć nie na takiej samej wydajności co w przypadku systemu Windows. Microsoft twierdzi, że użytkownicy komputerów Mac będą teraz mogli szybciej przełączać się między kanałami, poprawi się wydajność przewijania, a także "efektywniejsze wykorzystanie zasobów urządzenia".
Aby przełączyć się na nową wersję, użytkownik musi kliknąć w przycisk przełącznika w lewym górnym rogu aplikacji Teams. Informacje mówią, że ci, którzy obecnie korzystają z obecnej wersji oprogramowania Teams, otrzymają aktualizację w nadchodzących miesiącach.
Teams wprowadza także funkcję dźwięku przestrzennego.
W przypadku braku informacji, Microsoft dodał funkcję dźwięku przestrzennego do Teams na początku sierpnia, umożliwiając użytkownikom poprawę komunikacji za pomocą dźwięku przestrzennego. Ta funkcja ma na celu imitowanie dźwięku rozmów w czasie rzeczywistym, aby "zmniejszyć zmęczenie wynikające z uczestniczenia w spotkaniach".
Dźwięk przestrzenny dostosowuje postrzeganą lokalizację dźwięku uczestników wideo podczas ich prezentacji wideo, co ułatwia śledzenie, kto aktualnie prowadzi prezentację. Jest to przydatne w sytuacjach, gdy więcej niż jedna osoba mówi jednocześnie.
Aby włączyć dźwięk przestrzenny, należy przejść do ustawień komputera i wybrać opcję "Urządzenia". Stamtąd można włączyć dźwięk przestrzenny. Warto zaznaczyć, że tylko niektóre urządzenia są zdolne do obsługi dźwięku przestrzennego, takie jak przewodowe słuchawki lub laptopy z obsługą dźwięku przestrzennego.
Ze względu na ograniczenia protokołów, urządzenia Bluetooth nie są kompatybilne z tą funkcją, z wyjątkiem urządzeń Bluetooth nowej generacji LE Audio oraz urządzeń Bluetooth obsługujących dźwięk przestrzenny stereo.