Błąd podczas zachowywania gry SAVE/LOAD ERROR

Przedstawimy krotki poradnik jak pozbyć się błędu podczas próby zachowania stanu gry, oraz wyjaśnimy co może stać za wystąpieniem, tegoż błędu. Dla przykładu oprzemy się na przykładzie gry Jurassic Park World Evolution. 

Jeżeli chcesz zachować swój stan gry a dostałem taką informację jak na obrazku niżej to zaraz omówimy co trzeba zrobić aby można było ponownie zachowywać stan gry - save game.

screensaveload

SAVE/LOAD ERROR Operation Failed. AUTOSAVE ERROR Save Operation failed. Unable to create save. Is the disk full?

Istnieją w zasadzie trzy możliwe przyczyny wystąpienia błędu zapisu stanu gry, są to:

1. Brak miejsca na dysku.

2. Brak wymaganego katalogu Zapisane gry (SavedGames).

3. Włączony kontrolowany dostęp do folderu, lub brak dostępu.

Zacznijmy od przypadku pierwszego, czyli braku miejsca, tutaj użytkownik sam w prosty sposób może sprawdzić czy na dysku systemowym nie brakuje miejsca - o ile miejsce zapisu stanu gry znajduje się na dysku systemowym, w innym przypadku trzeba sprawdzić ilość wolnego miejsca na innych partycjach.

Teraz zajmiemy się główną przyczyną wyskakującego błędu związanego z odmową zapisu stany gry. Często zdarza się, że domyślny folder dla zapisu stanu gry został po prostu usunięty. Pierwszym sposobem aby sprawdzić jego istnienie jest wpisanie komendy, która pokaże nam owy folder, chodzi tutaj o komendę "shell:SavedGames" . W zależności od wersji systemu komendę możemy wpisać/wkleić w menu start, w miejsce "wyszukaj programy i pliki", lub przejść do folderu Mój komputer i tam w pasku adresu także możemy ją po prostu wkleić i potwierdzić enterem. Jeżeli folder istnieje to zostanie wyświetlony, jeżeli nie to po prostu go nie ma. Drugim sposobem na znalezienie folderu jest podążanie za ścieżką: "C:\Users\%username%\Saved Games(Zapisane gry)", jeżeli go tam nie ma to potwierdza, fakt że został usunięty. Aby przywrócić folder należy użyć małego programiku który go stworzy i wpisze w rejestr jego istnienie. Jest to sprawdzony i nie groźny programik. Po jego uruchomieniu wywołane zostanie czarne okienko, trzema je po chwili zamknąć jeżeli samo sie nie wyłączy i należy także uruchomić ponownie komputer, po tej czynności. Program jest spakowany, tak więc wpierw należy go wypakować do obojętnie jakiej lokalizacji na dysku. Link do programu: Restore-Saved-Games-Default-Location.bat

Trzecia przyczyna, rzadziej występująca to po prostu brak dostępu do folderu Zapisane gry (SavedGames). Może być to skutkiem nałożonych ograniczeń przez administratora, jednak tutaj, musimy zapytać samego administratora o taką możliwość, możemy to także sprawdzić próbując wejść do folderu, tutaj powinniśmy otrzyma odmowę dostępu. Druga sprawa, to kontrola dostępu przez program do ochrony systemu. Może to być antywirus - zapora, tutaj w zależności od firmy, trzeba samemu to posprawdzać, jeżeli mamy zainstalowaną dodatkową ochronę, lecz  wpierw zawsze sprawdzamy systemowe zabezpieczenia. Otwieramy panel zarządzania Windows Defendera, tam w menu bocznym odnajdujemy(w zależności od wersji systemu) pozycję "Ochrona przed wirusami i zagrożeniami", następnie po jej wybraniu pokaże się okno gdzie możemy wyłączyć opcję Kontrolowany dostęp do folderu.

dostep

Warto pamiętać, że opisane rozwiązania dotyczą nie tylko jednej gry ale także innych, gdzie występuje problem z zapisem.

 

Udostępnij artykuł na swoich mediach społecznościowych:


Kategorie: Muzyka | GSM | Programowanie | Edukacja | Biuro i firma | Narzędzia | Multimedia | Internet i komunikacja | Grafika | Dom | Bezpieczeństwo
Popularne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, Winrar, Minecraft, Xvid, ccleaner, happymod, adobe reader, Gimp, hwmonitor, daemon tools, 7 zip, adwcleaner, Ivona, Microsoft teams, Avast, Sketchup make, Davinci resolver, Windows XP, Occt, Driver booster, HD tune, Thunderbird, Skype, utorrent,Rufus, Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 11 Professional Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader,Youtube Downloader Anydesk, Opera GX, Youtube Vanced, Minecraft Lanucher Notepad++, Steam, Auto Clicker, Malwarebytes, Origin, AfterBurner, Rufus, Chrome, Endomondo, Libreoffice, VLC Media Player, PDF Xchange, CPU Z, Afterburner, GG, Firefox, Origin, Youtube to mp3 converter, Youtube to mp3 converter VideoSoft, Discord, Drivermax, POCKIE NINJA, BLUESTACKS, dpoczta, engine cheat, optifine, PDF COMPRESSOR, minecraft launcher, PDFEDIT, Total Commander, OpenOffice, mp4 to mp3, Interner Explorer, Microsoft Edge, DirectX, 4k video Downloader, Teamspeak