Problemy z wgrywaniem obrazu z dysku Recovery

Często użytkownicy mający oryginalny system, nie wiedzą, że mają najczęściej ukryta partycję z owym systemem, w razie konieczności przywrócenia go.  Często występują sytuacje, gdzie owa partycja jest, lecz nie skorzystano z niej a po prostu sformatowano dysk i wgrano nowy system. Na przykładzie Windowsa 7 w laptopie Dell, pokaże co zrobić w sytuacji, gdy chcemy wgrać oryginalnie dostarczony system, a partycja Recovery jest aktywna, posiada swoją nazwę - literę lecz mimo to, komputer nie chce się z niej zabotować.

Jeżeli użytkownik formatuje dysk i wgrywa inny system, a niżeli ten z partycji Recovery, to ścieżki do niej są automatycznie nadpisywane, przez co nawet po naciśnięciu magicznego F8 przy starcie systemu, oraz wybraniu opcji "Napraw" nie ma funkcji Dell Backup and Recovery Manager.

Sprawdzamy na początku czy posiadamy ową partycję:

Uruchamiamy komputer botując go z płyty systemu najlepiej Windows XP, 7 lub 8. Tam uruchamiamy tryb tekstowy, to powinniśmy wiedzieć zrobić (po załadowaniu sterowników z płyty, najczęściej jest to jedną z opcji do wyboru, np w Windows XP, należy wybrać naprawę systemu). Po przejściu do trybu należy wpisać komendę DISKPART, czyli przykładowo, dla systemowej partycji o nazwie C.

C:\Diskaprt

Uruchomi to program narzędziowy dysku.

Aby sprawdzić listę posiadanych partycji wpisujemy: LIST DISK , to polecenie pokaże nam listę dysków, następnie wpisujemy: LIST VOLUME , to polecenie pokaże nam listę nazw partycji, tutaj powinniśmy dowiedzieć się czy mam ową partycję czy nie. Jeżeli ją posiadamy to zapamiętujemy jej literę. Wychodzimy z narzędzia DISKPART wpisując EXIT.

Dla nas partycją Recovery będzie przykładowo litera H.

Przechodzimy na dysk Recovery w naszym przypadku H, aby to zrobić wpisujemy polecenie.. dla przykładu, jeżeli znajdujemy się w katalogu C:\Windows, to aby przejść na dysk H wpisujemy:

C:\windows\cd.. - polecenie "cd.." przechodzi o katalog wyżej czyli teraz jesteśmy na dysku C:\

C:\ cd H: - polecenie "cd H:" przechodzi na inna partycję

Domyślnie zakładam, że użytkownik posiada na dysku Recovery program "imagex" oraz oczywiście plik "factory.wim" - obraz systemu, który znajduje się przeważnie w katalogu "image". Użytkownik musi sprawdzić sam gdzie znajduje się program "imagex" oraz plik "factory.wim"

Przykładowo u mnie program imagex znajduje się w katalogu imagine. Natomiast plik factory.wim  w katalogu dell\image.

nazwa pliku *.wim nie ma znaczenia - da przykładu podałem factory.wim

Czyli mamy 2 ścieżki

H:\imagine\imagex oraz H:\dell\image\factory.wim

teraz zakładając że jesteśmy na dysku H:\ wpisujemy

H:\imagine\imagex /apply H:\dell\image\factory.wim 1 C:\

/apply H:\dell\image\factory.wim 1 - miejsce skąd imagex ma otworzyć obraz czyli w moim wypadu jest taka ścieżka

1 - atrybut który należy wpisać

C:\ miejsce gdzie ma być wgrany - najczęściej dysk C

Na ekranie powinien zacząć kopiować się cały system, może to chwilę potrwać. Po ukończeniu resetujemy komputer i wszystko powinno działać.

Należy pamiętać, że wgranie systemu nie uda się z trybu awaryjnego, ponieważ system nie pozwoli na nadpisanie plików, których aktualnie używa.

Jeżeli na dysku Recovery nie znajduje się program imagex, to należy go przegrać z innego dysku Recovery.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i udostępnianie tekstu surowo zabronione, kopiowanie i udostępnianie jest jedynie możliwe po uzgodnieniu tego z autorem - borg18.

Udostępnij artykuł na swoich mediach społecznościowych:


Kategorie: Muzyka | GSM | Programowanie | Edukacja | Biuro i firma | Narzędzia | Multimedia | Internet i komunikacja | Grafika | Dom | Bezpieczeństwo
Popularne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, Winrar, Minecraft, Xvid, ccleaner, happymod, adobe reader, Gimp, hwmonitor, daemon tools, 7 zip, adwcleaner, Ivona, Microsoft teams, Avast, Sketchup make, Davinci resolver, Windows XP, Occt, Driver booster, HD tune, Thunderbird, Skype, utorrent, Rufus, Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 11 Professional Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Youtube Downloader Anydesk, Opera GX, Youtube Vanced, Minecraft Lanucher Notepad++, Steam, Auto Clicker, Malwarebytes, Origin, AfterBurner, Rufus, Chrome, Endomondo, Libreoffice, VLC Media Player, PDF Xchange, CPU Z, Afterburner, GG, Firefox, Origin, Youtube to mp3 converter, Youtube to mp3 converter VideoSoft, Discord, Drivermax, POCKIE NINJA, BLUESTACKS, dpoczta, engine cheat, optifine, PDF COMPRESSOR, minecraft launcher, PDFEDIT, Total Commander, OpenOffice, mp4 to mp3, Interner Explorer, Microsoft Edge, DirectX, 4k video Downloader, Teamspeak