AMD nadal pokonuje Intela pod względem sprzedaży procesorów

Na początku września informowaliśmy o tym, że w sierpniu w największym niemieckim sklepie internetowym z elektroniką i częściami komputerowymi po raz pierwszy od 10 lat procesory AMD sprzedawały się lepiej niż procesory Intela. Sklep Mindfactory.de co miesiąc upublicznia wyniki sprzedaży oferowanych produktów, w tym procesorów Intela i AMD, dzięki czemu możemy mieć pewien pogląd na udział w rynku obu producentów. Dane za miesiąc październik uwzględniają już najnowsze procesory Intel Core 8. generacji (Coffe Lake).

Z danych wynika, że w październiku, tak jak i w dwóch poprzednich miesiącach, w sklepie Mindfactory klienci kupowali więcej procesorów AMD aniżeli procesorów Intela.

Począwszy od sierpnia, w sklepie tym co miesiąc sprzedaje się ponad 7000 sztuk procesorów AMD i około 5500 sztuk procesorów Intela. Sytuacji nie odmieniła premiera najnowszych procesorów Intel Core ósmej generacji o nazwie kodowej Coffe Lake - choć zapewne gdyby nie ta premiera, różnica dzieląca AMD i Intela byłaby obecnie jeszcze większa.

Ogólnie spośród wszystkich procesorów Intela sprzedanych w październiku, 18,9 procent stanowiły procesory najnowszej generacji Coffe Lake. W przypadku AMD 93,4 procent sprzedaży stanowią procesory Ryzen, a 6,6 procent Ryzen Threadripper. 

Wśród modeli Ryzen najpopularniejsze są Ryzen 7 1700X, Ryzen 7 1700, Ryzen 5 1600X i Ryzen 5 1600, które opowiadają za około 80% całej sprzedaży procesorów AMD. Wśród nich daje się zauważyć wzrastającą popularność modelu Ryzen 5 1600X, kosztem spadku popularności Ryzen 5 1600 i Ryzen 7 1700. Poniżej pełne dane.

 


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,