AMD publikuje wyniki finansowej za drugi kwartał

Firma AMD opublikowała najnowsze wyniki finansowe za drugi kwartał 2017 roku. Nadal są one dalekie od ideału, ale w porównaniu do ubiegłorocznych danych widać wyraźną poprawę. Uwzględniając metodologię GAAP przychód wynosił 1,22 miliarda dolarów, a zysk z działalności operacyjnej zamknął się kwotą 25 milionów dolarów. Ze względu na poniesione wydatki przedsiębiorstwo poniosło stratę netto w wysokości 16 milionów dolarów, co w przeliczeniu na akcję daje stratę 2 centów. Największy wzrost odnotował segment Computing and Graphics obejmujący karty graficzne Radeon i procesory Ryzen.

Przychód ze sprzedaży tych produktów w ujęciu rocznym wzrósł aż o 59%. Nieco gorzej poradził sobie dział Enterprise, Embedded and Semi-Custom, który nadal generuje ogromne przychody, ale są one niższe o 5% niż w roku ubiegłym. Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim słabsza sprzedaż konsol. AMD ma jednak nadzieję, że niebawem i na tym polu zyski wzrosną za sprawą serwerowych EPYCów.
 


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,