Architektura RDNA 3 ma wykorzystać chiplety

Koniec lata i jesień tego roku będzie ciekawym okresem dla graczy. Nowe generacje swoich kart graficznych wypuszczą zarówno Nvidia (seria Ampere) jak i AMD. Druga z wymieniowych firm ma wprowadzić do oferty karty graficzne z architekturą RDNA 2, a najszybsze z nich będą oparte o duży układ graficzny o nazwie kodowej Navi 21, wytwarzany w litografii 7nm+. Od pewnego czasu wiemy już, że w przygotowaniu jest kolejna architektura RDNA trzeciej generacji, która ma pojawić się 2022 roku. Według spekulacji, karty graficzne z RDNA 3 wykorzystają budowę chipletową.

Oznacza to, że AMD zastosuje w kartach graficznych z RDNA 3 podobne rozwiązanie jak w przypadku procesorów Ryzen i EPYC, tworząc jeden mniejszy układ graficzny, który celem uzyskania bardziej wydajnych kart graficznych będzie łączony ze sobą w większej ilości - np. po 2, 3 czy 4 sztuki.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,