ASUS Radeon RX Vega 56 ROG Strix Gaming OC

ASUS wprowadza na rynek karty graficzne Radeon RX Vega 56 w autorskiej wersji ROG RX Vega 56 Strix Gaming OC. Karty zostały zbudowane na autorskiej płytce drukowanej i cechują się dość dużymi rozmiarami. System chłodzenia ma grubość aż 2,5 slota i składa się z dużego radiatora z ciepłowodami, który jest owiewany przez trzy wentylatory o średnicy 90mm. W porównaniu do wersji referencyjnych producent deklaruje pracę z wyraźnie wyższymi częstotliwościami taktowania. Standardowa taktowanie układu graficznego zostało zwiększone z 1156 MHz do 1297 MHz, a maksymalne w trybie Boost wzrosło z 1471 do 1573 MHz.

Taktowanie 8 GB pamięci HBM2 pozostało na standardowym poziomie 945 MHz. Zdaniem ASUSa karta jest od 7 do 10 procent bardziej wydajna od wersji referencyjnej, pracując przy tym z 20 procent niższą temperaturą. Ponadto wentylatory uruchamiają się dopiero po osiągnięciu temperatury 55 stopni Celsjusza.

Zestaw złączy obejmuje jedno DVI-D, dwa HDMI 2.0 i dwa DisplayPort 1.4. Karta ma także system podświetlania RGB LED ASUS Aura Sync, oraz dwie 4-pinowe wtyczki umożliwiające podpięcie dodatkowych wentylatorów obudowy (przedniego i tylnego), których prędkość obrotowa będzie sterowana w zależności od temperatury karty graficznej. Do karty producent dodaje program GPU Tweak II, zawierający kilka przygotowanych trybów pracy.

Więcej informacji na dedykowanej stronie produktu.