Atom P5900 oraz ASIC i moduł Etherenet dla sieci 5G od Intela

Poza nowymi Xeonami Scalable Intel wprowadził do portfolio nowe układy ASIC z serii „Diamond Mesa” oraz kartę sieciową z serii Ethernet 700. Oba te produkty powstały z myślą o technologii 5G i związanym z nią zapotrzebowaniem na przepustowość i wydajność. W odpowiedzi na potrzeby klientów biznesowych zainteresowanych implementacją nowego typu komunikacji stworzono również 10nm Atoma P5900 z rodziny Snow Ridge. Układ ten bazuje na rdzeniach x86 Tremont zdolnych w jednym cyklu zegara wykonać maksymalnie sześć mikrooperacji. Przy tym dzięki funkcji QuickAssist opisywany procesor będzie w stanie bardzo szybko kodować transmisję danych.

Jest to niezwykle istotne, bo głównym odbiorcą nowego Atoma mają być firmy zajmujące się dostarczaniem usług telekomunikacyjnych, które mogłyby go używać np. w stacjach bazowych.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,