Cascade Lake-X bez znaczącego wzrostu wydajności

Architektury Sunny Cove oraz Willow Cove przyniosą ogromny wzrost IPC, ale w przeciwieństwie do obecnie wykorzystywanych rozwiązań nie są w stanie pracować z wysokimi zegarami. Przez to Intel wciąż wykorzystuje w swojej platformie HEDT litografię 14nm oraz rdzenie Skylake-X. Nadchodzący rok nie przyniesie w tej kwestii żadnych istotnych zmian, a układy Cascade Lake-X (CSL-X) nie będą się wyraźnie różnić od obecnie sprzedawanych modeli. Nieoficjalnie taki stan rzeczy potwierdził Asus, na którego stronie przez chwilę znajdowała się specyfikacja płyty głównej Prime z chipsetem X299 dedykowanym tym CPU.

Z opublikowanych danych wynika, że najmocniejszy procesor serii 10000 będzie dysponować 18 rdzeniami i 36 wątkami zapewniając przy tym obsługę 48 linii PCI-E 3.0 oraz aż 256GB pamięci RAM. Ta prawdopodobnie będzie nadal działać w trybie czterokanałowym z prędkością do 2666MHz (+ OC). Szacuje się, że wszystkie poczynione zmiany przełożą się na maksymalnie 10% wzrost wydajności względem obecnie dostępnych Skylake-X Refresh (SKL-XR).

 

 

 


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,