ChatGPT teraz może faktycznie przeglądać internet
Generatywny chatbot AI, ChatGPT, teraz może być na bieżąco z wydarzeniami dzięki nowej aktualizacji i ma bezpośredni dostęp do systemu generowania obrazów DALL-E 3.
Najnowsza wersja ChatGPT, przełomowego generatywnego chatbota OpenAI, teraz ma dostęp do informacji w czasie rzeczywistym z ogólnego internetu, eliminując jedną z głównych wad tego rozwiązania.
Dzięki integracji z wyszukiwarką Bing od Microsoftu - firma ta jest głównym inwestorem w twórcę ChatGPT, OpenAI - chatbot AI teraz może wyszukiwać najnowsze dostępne informacje na dowolny temat. Wcześniej odpowiedzi ChatGPT opierały się wyłącznie na danych treningowych dużego modelu językowego (LLM), które sięgały tylko września 2021 roku.
Funkcja przeglądania została pierwotnie wprowadzona w czerwcu 2023 roku, ale została krótko wyłączona ze względu na "czasami wyświetlanie treści w sposób, którego nie chcieliśmy", co obejmowało m.in. omijanie płatnych dostępów do treści. Funkcja przeglądania została ponownie udostępniona klientom beta usługi OpenAI Plus (płatnej subskrypcji firmy, która obejmuje dostęp do bardziej zaawansowanej wersji 4 AI) pod koniec ubiegłego miesiąca i teraz jest dostępna dla wszystkich klientów Plus.
"Użytkownicy Plus i Enterprise nie muszą już przełączać opcji beta, aby korzystać z przeglądania, i mogą wybrać 'przeglądaj z Bing' z selektora modelu GPT-4", napisała OpenAI w notatkach dotyczących wydania opublikowanych w tym tygodniu.
Użytkownicy nadal będą potrzebować subskrypcji Plus, aby uzyskać dostęp do tych nowych funkcji, które można osiągnąć z poziomu aplikacji OpenAI lub przeglądarki Bing. Firma wprowadziła również bezpośredni dostęp do systemu generowania obrazów DALL-E 3 z poziomu klienta ChatGPT w tym tygodniu, ale ta funkcja jest obecnie dostępna tylko w wersji beta i nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników.
"Wystarczy zadać ChatGPT proste pytanie lub opisać swoje potrzeby, a on przekształci twoje pomysły w wyjątkowo dokładne obrazy", napisało OpenAI w notatkach wydania.
Inne chatboty już mają pewien dostęp do internetu, chociaż konkretne zastosowania łączności z internetem różnią się. Perplexity, otwarty chatbot oparty na ChatGPT v3, posiadał dostęp do internetu od pewnego czasu, podobnie jak wewnętrzny LLM firmy Meta, który może używać Bing do generowania obrazów na podstawie sugestii tekstowych. (Firma Meta skupia się na innych obszarach niż OpenAI, oferując różnorodne chatboty o konkretnym zastosowaniu, zamiast ogólnego modelu sztucznej inteligencji, choć firma-matka Facebooka posiada model Llama LLM, który pełni tę rolę.)