Core i7-7800X vs i7-7700K w grach

Portal TechSpot przygotował ciekawy test wydajności sześciordzeniowego Core i7-7800X w grach. Najnowsze dziecko Intela stanęło w szranki z obecnym na rynku o dłuższego czasu Core i7-7700K. Oba procesory różnią się od siebie dość mocno i patrząc na suchą specyfikację techniczną można odnieść wrażenie, że starszy CPU stoi na straconej pozycji. Core i7-7800X ma więcej rdzeni, sześciokrotnie więcej pamięci L2, czterokanałowy kontroler oraz przebudowany podsystem pamięci i planistę. Na korzyść i7-7700K przemawia jednak znacznie wyższy zegar, który jak się okazuje odgrywa największą rolę w grach.

Po OC obu układów dochodzi praktycznie do zrównania wyników. Core i7-7700K podkręca się nieco lepiej i w większości tytułów oferuje troszkę lepszą wydajność, ale różnice są niewielkie. Oczywiście w zastosowaniach profesjonalnych sytuacja będzie wyglądać zgoła inaczej, ale akurat na tym polu AMD ma bardzo mocną odpowiedź na i7-7800K w postaci Ryzenów.
 


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,