DRAMeXchange zwiększa prognozy produkcji pamięci DRAM

W ubiegłym miesiącu firma DRAMeXchange opublikowała raport, według którego ceny pamięci RAM w przyszłym roku miały nadal utrzymywać się na bardzo wysokim poziomie. Miało być to spowodowane bardzo dużym popytem na pamięci, który w przyszłym roku wzrośnie o 20,6 procent względem popytu odnotowanego w tym roku. Jednocześnie produkcja pamięci DRAM w przyszłym roku miała wzrosnąć o 19,2 procent, co spowodowałoby dalsze niedobory i wzrost cen pamięci na rynku. Teraz jednak analitycy z DRAMeXchange skorygowali swoje prognozy, na co wpływ miała informacja o przygotowywaniu przez Samsunga dwóch nowych linii produkcyjnych pamięci DRAM.

Wskutek tego ruchu możliwości produkcyjne Samsunga wzrosną z 390 tysięcy wafli tygodniowo na koniec tego roku, do 500 tysięcy wafli tygodniowo na koniec przyszłego roku. 

Aktualnie analitycy z DRAMeXchange szacują, że produkcja kości DRAM w 2018 roku wzrośnie o 22,5 procent. Powinno to zahamować dalszy wzrost cen pamięci. Aktualne cena hurtowa pojedynczego modułu DDR4 4GB wynosi 30,5 USD – jeszcze w połowie 2016 roku było to 13 USD.