Duża przewaga AMD w sprzedaży CPU w Mindfactory

Jak co miesiąc w sieci pojawił się najnowszy raport prezentujący wyniki sprzedaży procesorów Intela i AMD w niemieckim sklepie Mindfactory. W sierpniu, drugi miesiac z rzędu klienci Mindfactory zdecydowanie częściej wybierali procesory AMD aniżeli procesory Intela, a dużą popularnością cieszyły się najnowsze Ryzeny 3. generacji. Sumarycznie sprzedaż CPU AMD wyniosła około 17 000 sztuk - 78 procent ogólnej sprzedaży CPU w tym sklepie, natomiast sprzedaż CPU Intela wynisoła niecałe 5000 sztuk, co stanowi 22 procent sprzedaży.

Biorąc pod uwagę strukturę sprzedaży, klienci zakupi mniej procesorów Ryzen 2. generacji, ale więcej procesorów Ryzen 3. generacji. W porównaniu do lipca zwiększyła się jednak sprzedaż tanich modeli takich jak Ryzen 5 3600, natomiast wyhamowała sprzedaż droższych CPU takich jak Ryzen 7 3700X, 3800X i Ryzen 9 3900X.

Przełożyło się to na niewielki spadek wpływów ze sprzedaży CPU AMD - 75 procent sumy pieniędzy zapłaconej za procesory to wpłaty za zakupione procesory AMD, a 25 procent to wpłaty za zakupione procesory Intela, podczas gdy w lipcu aż 78 procent pieniędzy zapłaconej za procesory było wpłatami za zakupione procesory AMD.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,