Duży spadek zamówień na podzespoły komputerowe

Jak informuje DigiTimes, są już pierwsze wyraźne efekty wpływu koronawirusa na branżę komputerową. Według danych zebranych przez analityków, w ostatnim czasie w Chinach nastąpił znaczny spadek sprzedaży oraz dostaw podzespołów komputerowych, w tym płyt głównych i kart graficznych. Dostawy i sprzedaż są niższe o około 50 procent, niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Sytuacja ma wynikać po części z przestoju niektórych fabryk, a po części ze zmniejszonego zainteresowania nabywców, którzy skupiają się na ważniejszych rzeczach niż zakup sprzętu komputerowego.

Dane z rynku Chińskiego, gdzie epidemia wystąpiła wcześniej niż w pozostałych rejonach świata, wskazują, że podobny spadek dostaw i sprzedaży produktów nastąpi też na pozostałych rynkach.

Według DigiTimes, obecnie Intel, AMD, Nvidia oraz producenci płyt głównych, kart graficznych, dysków i peryferiów spodziewają się w 1. połowie tego roku dużo słabszej sprzedaży niż początkowo zakładali. W skali globalnej sytuacja ma zacząć poprawiać się dopiero w 3. kwartale tego roku.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,