Elegancka klawiatura Microsoftu z czytnikiem linii papilarnych

Microsoft Modern Keyboard to stylowa klawiatura dla Windowsa wykonana z aluminium i wyposażona w czytnik linii papilarnych. Najciekawsze w całej konstrukcji jest jego umiejscowienie. Otóż Microsoft ukrył go w przycisku znajdującym się pomiędzy prawym klawiszem Alt a prawym przyciskiem wywołującym menu kontekstowe. Jego wciśnięcie powoduje odblokowanie ekranu, sczytanie odcisku palca i zalogowanie (lub nie) do systemu. Za wyjątkiem przydatnego dodatku, jakim bez wątpienia jest czytnik linii papilarnych, klawiatura Microsoftu nie wyróżnia się na tle konkurencji.

Gigant z Redmond nie zdecydował się na żaden dodatkowy rząd przycisków funkcyjnych, a i pod względem dizajnu klawiatura nie wyróżnia się specjalnie z tłumu. Urządzenie komunikuje się z komputerem za pomocą Bluetooth 4.2 LE i może się pochwalić wymiarami 420,9 x 112,6 x 19,3 cm oraz wagą 413,5 grama. Microsoft wycenił model Modern Keyboard na $129.99 i sprzedaje zarówno samą klawiaturę jak i zestaw klawiatura + mysz. W tym drugim przypadku rolę gryzonia pełni model wyceniony na $50.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,