Fermi dostał wsparcie dla DirectX 12

Niespełna osiem lat temu Nvidia wprowadziła do oferty pierwsze karty graficzne bazujące na architekturze Fermi, które na kartach historii zapisały się jako olbrzymie, prądożerne ale i całkiem wydajne układy. Wraz z premierą sterowników GeForce 384.76 WHQL zieloni postanowili przypomnieć światu o kartach z rodziny GTX 4xx dodając dla nich oficjalne wsparcie dla bibliotek DirectX12. Oczywiście mówimy tutaj o tzw. minimalnym wsparciu, popartym między innymi modelem sterowników WDDM 2.2. Karta zapewnia obsługę tylko najbardziej podstawowych funkcji, a co za tym idzie jej wydajność w trybie DX 12 nie powala.

W grach, które mogą uruchamiać się w trybie DX11 i DX12 obserwujemy ogromny spadek wydajności po aktywacji nowych bibliotek Microsoftu. Średni FPS spada zazwyczaj o ponad 10 klatek na sekundę, a w skrajnych przypadkach wydajność jest nawet dwukrotnie niższa.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,