Francuski Sąd jest zdania, że można odsprzedawać gry zakupione na Steam

Sąd w Paryżu dostarczył niedawno graczom powód do radości ogłaszając, że Ci mogą w pełni legalnie odsprzedawać swoje gry zakupione na Steam. Jest to bez wątpienia ogromny sukces, choć do końca sądowej batalii z Valve i w konsekwencji do zmian w samym sklepie jeszcze daleka droga. Firmie przysługuje bowiem prawo do odwołania od decyzji sądu, co rzecz jasna prawnicy Valve szybko wykorzystali. Sprawcą całego zamieszania jest grupa UFC Que Choisir zajmująca się we Francji ochroną praw konsumenta. Jej pracownicy wnieśli w 2015 roku sprzeciw przeciwko praktykom firmy Valve, która poprzez swoją politykę pogwałciła prawa konsumentów do dysponowania zakupionym dobrem, regulowane przez orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z 2012 roku.

Amerykanie rzecz jasna próbowali przekonać paryski Sąd, że jest z goła inaczej, a użytkownik Steama kupuje nie tyle samą grę, co subskrypcję na jej wykorzystanie i ta nie może być przekazana na rzecz innego użytkownika. Jak widać ich argumenty nie były dostatecznie silne i w rezultacie musieli pogodzić się z porażką. Teraz sprawą zajmie się sąd wyższej instancji, a nam przyjdzie pewnie jeszcze długo poczekać na ostateczny werdykt w tej sprawie.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,