Google kupiło część HTC za 1,1 mld USD

Firma HTC poinformowała o zawarciu z Google umowy, na mocy której producent systemu Android za kwotę 1,1 miliarda dolarów nabędzie część firmy HTC oraz dostęp do części jej prawa patentowych i intelektualnych. Dokładniej rzecz biorąc, Google przejmie cały dział HTC o nazwie Powered by HTC, zatrudniający 2000 pracowników i będący dotychczas jednym z dwóch działów R&D HTC. To właśnie ten dział stworzył smartfony Pixel i Pixel XL. Oprócz tego w ramach transakcji Google otrzyma dostęp do dużej części (około połowy lub większej połowy) własności intelektualnej HTC. Transakcja zostanie sfinalizowana najpóźniej na początku 2018 roku.

Jednocześnie firma HTC podkreśliła, że wciąż będzie działać na rynku i szykuje już kolejne smartfony.

Komunikat ze strony Google brzmi natomiast następująco:
„HTC od dawna było partnerem Google i tworzyło jedne z najładniejszych urządzeń klasy premium na rynku. Jesteśmy podekscytowani i nie możemy się doczekać, by powitać członków zespołu HTC i przyłączyć ich do zespołu Google, aby razem tworzyć kolejne innowacje i opracowywać przyszłe produkty - powiedział Rick Osterlog, wiceprezes w Google.”

Wygląda więc na to, że Googole uzyskało sztab ludzi oraz dostęp do technologii, które pozwolą producentowi Androida na samodzielne opracowywanie własnych smartfonów.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,