Google Pixel 2: duże problemy z jakością ekranów w smartfonach

Firma Google przed rokiem postanowiła zerwać z marką Nexus, wprowadzając na rynek smartfony Pixel i Pixel XL. Niedawno firma zaprezentowała kolejnę generację swoich flagowych smartfonów: Pixel 2 i Pixel 2 XL. Pierwszy z nich można już zamawiać za pośrednictwem oficjalnego sklepu Google. Niestety wygląda na to, że producent nie wszystko dopilnował jak należy - recenzenci, którzy mieli okazję już przetestować ten model, skarżą się jakość oraz trwałość wyświetlacza. Jest to dość niepokojące biorąc pod uwagę cenę urządzenia, która wynosi 849 USD.

Ekran POLED o wysokiej rozdzielczości miał być jedną z największych zalet nowego telefonu od Google. Niestety osoby które miały go w swoich rękach skarzą się na dziwne, niebieskie zabarwienie, ziarnistość obrazu oraz nieprecyzyjną reprodukcję kolorów.

Co najgorsze, ekran ma także tendencję do wypalania się już po kilku dniach użytkowania. Głos w sprawie zabrało już Google informując:

Ekran w Pixel2 XL został stworzony przy zastosowaniu zaawansowanej technologii POLED oferującej rozdzielczość QHD+, szeroki gamut kolorów oraz wysoki wskaźnik kontrastu dla naturalnego i pięknego renderowania kolorów. Intensywnie testujemy nasze produkty pod kątem jakości, zanim trafią one na rynek. Aktywnie badamy te doniesienia".

 

 

 

 

 

 


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,