Google porównuje Windows do rozsypującego się samochodu

Google postanowiło wytoczyć ciężkie działa przeciwko Microsoftowi w walce o klientów komputerów przenośnych. Producent wydał w USA reklamę swojego systemu Chrome OS i Chromebooków, czyli korzystających z tego systemu komputerów przenośnych, w której głównym aktorem jest znany w Stanach z prowadzenia programów popularnonaukowych Bill Nye. W reklamie przekonuje on dlaczego konsumenci powinni porzucić laptopy z Windowsem na rzecz Chromebooków. Przemawiać mają za tym m.in szybsze uruchamianie się urządzeń, bardziej wydajna praca, większe bezpieczeństwo i brak problemów np. z aktualizacjami systemu.

Poza sugerowaniem, że laptopy z Windowsem nie działają tak dobrze jak te z Chrome OS, Bill Nye odwołuje się także do psychologii, przywołując syndrom, który powoduje że bronimy swoich złych decyzji jeśli już wydaliśmy pieniądze na coś nieudanego, oraz błąd poznawczy związany z negatywnym nastawieniem do zmian, powodujący przywiązanie do starych rzeczy. W tym przypadku w reklamie jako eksponat użyty zostaje stary rozyspujący się samochód, z którym jednak trudno jest nam się rozstać. Numer rejestracyjny WNDWS nieprzypadkowo nawiązuje do systemu Windows.

 

 


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,