Intel zatrudnia kolejnego pracownika AMD

Od czasu przejścia Raja Koduri z AMD do Intela jesienią 2017 roku, w ślad za nim podążają kolejni byli lub obecni pracownicy AMD. Kilka miesięcy po zatrudnieniu Raja Koduri, wiosną 2018 roku do Intela dołączył Chris Hook, porzucając funkcję głównego dyrektora AMD ds. marketingu GPU. Następnie jesienią 2018 roku zatrudniony został Darren McPhee, były wieloletni dyrektor marketingu w ATI i były wieloletni pracownik marketingu działu GPU w AMD. W międzyczasie w Intelu pracę rozpoczął także Jim Keller, jeden z najbardziej uznanych w branży projektantów mikroprocesorów, mający znaczny wkład w powstanie procesorów Athlon, Athlon 64 i Ryzen.

Teraz z AMD do Intela przechodzi Heather J Lennon, jeden z menedżerów i uznanych specjalistów ds. marketingu w dziale Radeon Technologies Group. W AMD Heather zajmowała się m.in. rozwojem strony Radeon.com, tworzeniem kampanii internetowych, obecnością w mediach społecznościowych i współpracą z twórcami z Youtube, zarządzaniem recenzjami sprzętu AMD, oraz strategiami wprowadzania na rynek nowych produktów. Należy założyć, że w Intelu jej rola będzie bardzo zbliżona.

Warto dodać, że w ostatnim czasie Intel zatrudnił też Toma Petersona, jednego z głównych managerów Nvidia, Ryana Shrouta (redaktora naczelnego PC Perspective) który w Intelu zajmie się testami wewnętrznymi, oraz Kyle Bennetta (redaktora naczelnego Hard OCP) - który ma zająć się poprawą współpracy z entuzjastami.