Karty graficzne Radeon RX Vega błyszczą w VRMark Cyan Room

Firma Futuremark udostępniła przedwczoraj nowy moduł testowy dla swojego programu VRMark, którego zadaniem jest sprawdzić moc obliczeniową komputera PC w generowaniu grafiki 3D wyświetlanej w goglach VR. Nowy moduł o nazwie Cyan Room to pierwsze narzędzie do testowania wydajności w warunkach wirtualnej rzeczywistości (VR) przygotowane wyłącznie z użyciem DirectX 12. Oparcie nowego testu o DirectX 12 pozwala na lepsze wykorzystanie dostępnych zasobów obliczeniowych. Okazuje się, że w tym benchmarku bardzo dobrze wypadają karty graficzne AMD, a zwłaszcza najnowsza generacja Radeon RX Vega.

Scott Wasson z AMD na blogu swojej firmy pochwalił się rezultatami testu przeprowadzanego w VRMark: Cyan Room na komputerze z procesorem Ryzen 7 1800X. W ramach testu porównano wydajność konkurujących ze sobą cenowo kart GeForce GTX 1060 i Radeon RX 580, GeForce GTX 1070Ti i Radeon Vega 56 oraz GeForce GTX 1080 i Radeon Vega 64.

W teście karty Radeon uzyskały znaczącą przewagę nad swoimi konkurentami od Nvidia zarówno pod względem liczby klatek na sekundę, jak i wyniku punktowego. Rezultaty te trudno jednak uznać za duże zaskoczenie, ponieważ karty z serii Vega bardzo dobrze sprawują się w tytułach wykorzystujących DirectX 12 lub API Vulcan.
 


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,