Microsoft zakończył sprzedaż konsoli Xbox One

Microsoft po cichu wycofał z oferty oryginalnego Xboxa One, całkowicie skupiając się na sprzedaży jego odświeżonej wersji o nazwie Xbox One S. Od strony technicznej jest to tak naprawdę ta sama konsola. Po prostu wszystkie elementy zapakowano w mniejszą obudowę o wymiarach zredukowanych aż o 40%. Poczyniono też kilka mniejszych zmian. Najważniejsze z nich, to dodanie wsparcia dla HDR i odtwarzania wideo w rozdzielczości 4K Ultra HD oraz zrezygnowanie z dedykowanego portu dla Kinecta (trzeba łączyć przez przejściówkę).

Ostatnia, raczej kosmetyczna modyfikacja, to przeniesienie jednego z portów USB na przód urządzenia wraz z przyciskiem do parowania kontrolerów. Producent poddał również delikatnemu liftingowi pada, który teraz może się bezprzewodowo łączyć z komputerami z systemem Windows.

Oprócz Xboxa One S Microsoft będzie też sprzedawać mocniejszą wersję konsoli o nazwie One X, która na sklepowe półki trafi 7 listopada w cenie 499 dolarów.

 


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,