Mike Rayfield i David Wang - weterani dołączają do firmy AMD

Firma AMD poinformowała o zatrudnieniu do swojego działu Radeon Technologies Group (RTG) dwóch cenionych i doświadczonych specjalistów - Mike’a Rayfielda jako starszego wiceprezesa i głównego menedżera w AMD RTG i Davida Wanga jako starszego wiceprezesa ds. inżynierii w RTG. Rayfield będzie się zajmował wszystkimi aspektami dot. strategii i zarządzania działem graficznym firmy AMD, w tym konsumenckimi i profesjonalnymi kartami graficznymi oraz produktami „semi-custom”. Wang będzie odpowiedzialny za wszystkie aspekty inżynierii układów graficznych, w tym strategię techniczną, architekturę, sprzęt i oprogramowanie produktów i technologii graficznych AMD.

Mike Rayfield wnosi do AMD ponad 30-letnie doświadczenie w branży technologicznej w dziedzinie budowania rozwoju, głębokich relacji z klientami i zapewniania rezultatów. Przechodzi on do AMD z firmy Micron Technology, gdzie był starszym wiceprezesem i głównym menedżerem działu Mobile Business Unit. Zarządzana przez Rayfielda jednostka osiągnęła znaczny wzrost przychodów i poprawiła zyskowność. Przez pracą w firmie Micron obejmował stanowisko głównego menedżera działu Mobile Business Unit w firmie Nvidia, gdzie prowadził zespół, który stworzył układy Tegra.

David Wang z kolei wnosi ponad 25-letnie doświadczenie na polu rozwoju technologii graficznych oraz układów scalonych, dzięki czemu posiada głęboko techniczną wiedzę i znakomite osiągnięcia w dziedzinie zarządzania złożonym rozwojem technologii krzemowych. Wang powraca do AMD po pracy w firmie Synaptics, gdzie zajmował stanowisko starszego wiceprezesa działu Systems Silicon Engineering odpowiadając za rozwój systemów układów scalonych dla produktów Synaptics. Pod jego kierownictwem zespół odpowiedzialny za projektowanie powiększył się 4-krotnie za sprawą przejęć i organicznego wzrostu. Przed zatrudnienie w Synaptics David Wang były wiceprezsem korporacyjnym AMD odpowiedzialnym za rozwój układów typu SOC wśród produktów AMD, w tym układów graficznych, klasycznych procesorów i procesorów APU. Jeszcze wcześniej zajmował szereg technicznych i kierowniczych stanowisk w firmach takich, jak ATI, ArtX, SGI, Axil Workstations i LSI Logic.