Najnowsze statystyki sprzedaży CPU w Mindfactory

Jak co miesiąc w sieci pojawił się najnowszy raport prezentujący wyniki sprzedaży procesorów Intela i AMD w niemieckim sklepie Mindfactory. We wrześniu, trzeci miesiąc z rzędu klienci Mindfactory zdecydowanie częściej wybierali procesory AMD aniżeli procesory Intela, a dużą popularnością cieszyły się najnowsze Ryzeny 3. generacji. Sumarycznie sprzedaż CPU AMD wyniosła około 18 000 sztuk - 81 procent ogólnej sprzedaży CPU w tym sklepie, natomiast sprzedaż CPU Intela wyniosła około 4500 sztuk, co stanowi 19 procent sprzedaży.

W porównaniu do sierpnia, sprzedaż CPU AMD nieznacznie wzrosła, a sprzedaż procesorów Intela odnotowała delikatny spadek.

Biorąc pod uwagę strukturę sprzedaży, w porównaniu do sierpnia, we wrześniu kliencji zakupi trochę więcej procesorów Ryzen 2. generacji, i również nieco więcej procesorów Ryzen 3. generacji.

Przełożyło się to na wzrost wpływów ze sprzedaży CPU AMD - 75 procent sumy pieniędzy zapłaconej za procesory to wpłaty za zakupione procesory AMD, a 25 procent to wpłaty za zakupione procesory Intela, podczas gdy w sierpniu 72 procent sumy zapłaconej za procesory było wpłatami za zakupione procesory AMD.