Nieoficjalne wyniki wydajności nowego iPhone

Baza programu testowego Geekbench 4.0 powiększyła się o nowy rekord należący ponoć do nadchodzącego iPhone’a. Wynika z nich, że nowy telefon od Apple osiąga 4537pkt w teście pojedynczego rdzenia i 8975pkt jeśli mierzymy moc całego SoC. Tym samym wydajność wątku jest wyższa o 30% w porównaniu do iPhone’a 7, a cały procesor jest mocniejszy o 58% względem poprzednika. Jeśli te dane się potwierdzą, to nowość od Apple będzie też dużo mocniejsza od Galaxy S8+, który w teście Multi-core osiąga wynik 6338 punktów, a w single-core ma 1945pkt.

Tak duża różnica w przypadku pojedynczego rdzenia to pochodna innej filozofii w projektowaniu CPU. Apple od dawna stawia na procesory z mocnym pojedynczym rdzeniem kosztem mniejszej ich ilości, podczas gdy konkurencja działa dokładnie na odwrót.

Z dotychczas opublikowanych, nieoficjalnych informacji wynika, że iPhone 8 (aka X) otrzyma ekran o rozdzielczości 2800x1242 pikseli oraz SoC A11 z dwoma mocnymi rdzeniami pracującymi z zegarem 2,74GHz, dwoma słabszymi pracującymi w trybie IDLE oraz 128KB pamięci L1.

Źródło: twojepc.pl