Nintendo Switch: sprzedano 10 mln urządzeń

Firma Nintendo poinformowała o osiągnięciu pierwszego kamienia milowego w sprzedaży konsol Switch. W ciągu 9 miesięcy jakie minęły od momentu rynkowej premiery urządzeń, sprzedanych zostało łącznie 10 mln. egzemplarzy konsol. Tym samym poziom sprzedaży urządzenia jest zbliżony do uzyskanego przez konsole PlayStation 4 w całym okresie sprzedaży (70 mln konsol w 49 miesięcy), jednak o ponad połowę niższy od notowanego przez PS4 w pierwszym roku sprzedaży (prawie 30 mln urządzeń). Nintendo Switch to konsola która może działać w dwóch trybach – stacjonarnym i przenośnym

Urządzenie jest wyposażone w najnowszy procesor Nvidia Tegra oraz 6.2-calowy ekran o rozdzielczości 1280x720 pikseli, 32GB wbudowanej pamięci na dane, slot na karty pamięci microSD i baterię pozwalającą na granie przez 2.5 do 6 godzin.

W warunkach domowych główną część umieścimy w stacji dokującej podpiętej do zewnętrznego monitora, a dwa kontrolery Joy-Cony łączy się ze sobą tworząc tradycyjnego pada.

Switcha możemy też zabrać ze sobą w podróż zmieniając go w konsolę przenośną. W takim przypadku Joy-Cony możemy przymocować do obu boków ekranu. Kontrolery dysponują modułami podczerwieni, komunikacji bezprzewodowej, NFC oraz mechanizmem wibracji.

Cena urządzenia wynosi 299 USD.