Nintendo Switch znalazł już ponad 61 milionów nabywców

Nintendo ma powody do świętowania. Ina najnowsza konsola sprzedaje się po prostu rewelacyjnie. Według najnowszych szacunków Switch osiągnął wynik 61,44 miliona sprzedanych sztuk*, plasując się tym samym nieco poniżej legendarnego NESa (Nintendo Entertainment System aka Famicon), który znalazł w sumie 61,99 miliona nabywców. Lepiej sprzedawał się już tylko kultowy Wii, mający na swoim koncie 101,63 miliony dostarczonych na rynek sztuk. Mówimy tu rzecz jasna o wyniku osiągniętym przez ponad 8 lat sprzedaży Wii - premiera w listopadzie/grudniu 2006 roku, pod koniec 2012 roku zastąpiona przez model Wii U (sprzedaż na poziomie 13,56 mln).

Switch ma natomiast dopiero trzy lata (premiera 3 marca 2017 roku) i pewnie nie jest jeszcze nawet w połowie swojej kadencji. Poza tym z roku na rok tempo jego sprzedaży rośnie i to zauważalnie. Biorąc to pod uwagę można śmiało założyć, że hybrydowa konsola Japończyków w końcu stanie się najpopularniejszą konsolą stacjonarną w historii tej firmy i prawdopodobnie uplasuje się na podium, jeśli chodzi o najlepiej sprzedające się konsole wielkiego N w ogóle.

A wbrew pozorom nie będzie to takie łatwe, bo o ile w porównaniu do konsol stacjonarnych sprzedaż Switcha wygląda rewelacyjnie, tak daleko jej do wyniku konsoli przenośnych. W tym przypadku TOP wygląda następująco: Nintendo 3DS (75,87 mln), Game Boy Advance (81,51 mln), the Game Boy (118,69 mln) i wreszcie Nintendo DS (154.02 mln).

W kontekście sprzedaży Switcha trzeba również wspomnieć o tym, że Nintendo zarabia nie tylko na dystrybucji sprzętu, ale i na produkowanych dla niego grach. Zarówno własnych jak i umieszczanych w sklepie przez firmy trzecie. Pod tym względem wynik Switcha jest równie dobry i do tej pory na tę platformę zakupiono aż 406,67 mln gier. W całej historii Nintendo lepszy wynik odnotowały jedynie Wii (921,85 mln), Game Boy (501,11 mln), Nintendo DS (948,71 mln) oraz NES (500,01 mln).


*liczby podane w oparciu o dane finansowe Nintendo, wyliczone na dzień 30 czerwca 2020 roku.

Udostępnij artykuł na swoich mediach społecznościowych:


Kategorie: Muzyka | GSM | Programowanie | Edukacja | Biuro i firma | Narzędzia | Multimedia | Internet i komunikacja | Grafika | Dom | Bezpieczeństwo
Popularne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, Winrar, Minecraft, Xvid, ccleaner, happymod, adobe reader, Gimp, hwmonitor, daemon tools, 7 zip, adwcleaner, Ivona, Microsoft teams, Avast, Sketchup make, Davinci resolver, Windows XP, Occt, Driver booster, HD tune, Thunderbird, Skype, utorrent,Rufus, Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 11 Professional Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader,Youtube Downloader Anydesk, Opera GX, Youtube Vanced, Minecraft Lanucher Notepad++, Steam, Auto Clicker, Malwarebytes, Origin, AfterBurner, Rufus, Chrome, Endomondo, Libreoffice, VLC Media Player, PDF Xchange, CPU Z, Afterburner, GG, Firefox, Origin, Youtube to mp3 converter, Youtube to mp3 converter VideoSoft, Discord, Drivermax, POCKIE NINJA, BLUESTACKS, dpoczta, engine cheat, optifine, PDF COMPRESSOR, minecraft launcher, PDFEDIT, Total Commander, OpenOffice, mp4 to mp3, Interner Explorer, Microsoft Edge, DirectX, 4k video Downloader, Teamspeak