Płyta główna ASUS B250 Expert Mining z 19 slotami PCI-E

ASUS zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży nowej płyty głównej B250 Expert Mining, przeznaczonej dla osób zajmujących się wykopywaniem kryptowalut. Płyta jest wyposażona w podstawkę Socket LGA 1151 dla procesorów Intela 6 i 7 generacji, chipset Intel B250 oraz aż 19 złączy PCI-Express 3.0, które podzielono na trzy sekcje, każda zasilana z odrębnej wtyczki ATX 24-pin. Oprócz tego ASUS chwali się zastosowaniem dodatkowych kondensatorów stabilizujących napięcia w slotach PCI-Express, specjalnym trybem Mining Mode w BIOS, oraz funkcją wykrywania stanów pracy slotów wraz z ekranem Post UI pojawiającym się podczas uruchamiania komputera, przedstawiającym stan działania kart graficznych.

Ponadto na laminacie znajdują się dwa sloty na moduły pamięci RAM typu DDR4-2400, 6-fazowa sekcja zasilania Digi+ i cztery porty Serial ATA 6 Gb/s

Aktualnie ze względu na ograniczenia sterowników AMD i Nvidia w płycie można zainstalować do 16 kart graficznych (8 GeForce, 8 Radeonów), jednak ASUS zapewnia, że w tym roku AMD wyda sterowniki umożliwiające zainstalowanie 19 kart Radeon. Ceny nie podano.