Poważna awaria w OVH: w centrach w Strasburgu zawiodło zasilanie

OVH to jeden z największych dostawców usług hostingowych z serwerowniami i centrami danych rozproszonymi po całym świecie. Na sprawność tej infrastruktury zdane są nawet największe serwisy. Niestety, z powodu awarii zasilania dostęp do usług OVH jest ograniczony, co uniemożliwia nawiązanie połączenia z witrynami, ale także z pomocą techniczną.

4godz.

Octave Klaba  @olesovhcom

W odpowiedzi do @olesovhcom

En plus de souci sur SBG, nous avons le souci sur le réseau optique en Europe qui interconnecte RBX et GRA avec les POP. Il est down (!!).

Octave Klaba @olesovhcom

SBG: ERDF is trying to find out the default. 2 separated 20kV lines are down. We are trying to restart 2 generators A+B for SBG1/SG4. 2 others generators A+B work in SBG2. 1 routing room is in SBG1, the second in SBG2. Both are down. 

09:10 - 9.11.2017

Twitter Ads - informacje i Polityka prywatności

W kontakt z użytkownikami zaangażował się na Twitterze sam szef firmy, Octave Claba, który nie tylko wyjaśnił powody awarii, ale także na bieżąco informuje o postępach w rozwiązaniu problemu. Do awarii doszło w centrach SBG-1 i SBG-4, znajdujących się pod Strasburgiem. Dostawca energii, firma EDF, sama boryka się z problemami, a ucierpiały na tym właśnie centra OVH.

Problemy techniczne dostawcy prądu nie mogą jednak paraliżować działania centrów danych – oczywiście OVH posiada alternatywne źrodła. Niestety, awaryjne uruchomienie 2 generatorów zakończyło się niepowodzeniem. A to z kolei uniemożliwiło działanie sali, w której dochodzi do przekierowań i doprowadziło do przerwy w świadczeniu usług.

Komunikat o awarii zobaczymy także na oficjalnej stronie OVH.Komunikat o awarii zobaczymy także na oficjalnej stronie OVH.

Komunikat o awarii zobaczymy także na oficjalnej stronie OVH.

W chwili pisania artykułu Octave Claba poinformował już, że udało się włączyć pierwszy z generatorów. O postępach w przywracaniu sprawności infrastruktury OVH będziemy informować na bieżąco.

 

Aktualizacja, 10:50 
Szef OVH poinformował, że dostawca energii wznowił dostawy na jednej z linii, jednak druga wciąż pozostaje niesprawna. Generatory prądu już działają – centrum SGB2 ma wznowić pracę w ciagu maksymalnie 20 minut, na usunięcie awarii w centrach SGB1 i SGB4 trzeba będzie poczekać od jednej do dwóch godzin.

Aktualizacja, 10:45 
Otrzymaliśmy już oficjalne stanowisko polskiego OVH w sprawie awarii: 

Z uwagi na awarię części sieci szkieletowej OVH oraz niedostępność zasilania w centrum danych Strasbourg, część klientów OVH nie ma dostępu do usług zlokalizowanych w centrach danych w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Francji. Dostęp do usług jest możliwy w centrach danych: w Warszawie, Kanadzie oraz w centrum danych P19 Paryż – Francja. Pracujemy nad przywróceniem dostępu do usług.

Aktualizacja, 10:40 
Centrum w Roubaix przywrócone do sprawności, trwają prace w Strasburgu. Część serwisów, które dotknęła awaria w OVH wróciła już do pełnej sprawności.

Aktualizacja, 10:25 
Octave Klaba poinformował, że nie działają także wszystkie 100-gigabitowe światłowody łączące Roubaix z centrami TH2, GSW, LDN, BRU, FRA, AMS.