Problemy z niedoborem procesorów Intela potrawają jeszcze około 3 miesiące

Podczas konferencji prasowej podsumowującej wyniki finansowe uzyskane przez Intela w 1. kwartale tego roku, prezes i dyrektor generalny (CEO) firmy, Bob Swan, wypowiedział się na temat problemów z niedoborem konsumenckich procesorów. Według niego, problemy zbliżają się już ku końcowi, i ostatecznie w 3. kwartale tego roku odejdą w niepamięć. Od przyszłego kwartału Intel będzie w stanie dostarczać na rynek konsumencki tyle procesorów ile będzie potrzebował rynek. Wypowiedź miała miejsce po tym, jak dzień wcześniej Microsoft powiedział, że niedobory procesorów Intela nie są już wielkim problemem.

Warto dodać, że jeszcze w styczniu Microsoft twierdził, że niedobory CPU Intela zauważalnie wpływają na sprzedaż Windows. 
Stopniową poprawę dostępności procesorów Intel.

a widać już w sklepach, gdzie ceny powoli zaczynają wracać do poziomów zbliżonych do rekomendowanych. Dla przykładu w amerykańskim sklepie Newegg Core i5-9400 dostępny jest za 185 USD, Core i5-9600K za 265 USD, a Core i7-9700K za 410 USD. Dla porównania jeszcze kilka miesięcy temu, ceny procesorów, zwłaszcza modeli i5, były nawet dwukrotnie wyższe od rekomendowanych.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,