Raja Koduri opowiada dlaczego zamienił AMD na Intela

Raja Koduri, obecny główny architekt działu graficznego w Intelu, a wcześniej wieloletni pracownik ATI, AMD i Radeon Technologies Group, udzielił ciekawego wywiadu serwisowi Barron’s. W wywiadzie tym opowiedział o powodach dla jakich zdecydował się przejść z AMD do Intela, zdradził nieco informacji na temat dywizji graficznej niebieskich oraz zdradził, jak do pracy w Intelu udało mu się przekonać Jima Kellera - uważanego za jednego z głównych twórców architektury AMD Zen. Koduri stwierdził, że w czasie swojego urlopu od pracy w AMD dużo czasu poświęcił na przemyślenia o tym, jak mogą rozwijać się technologie graficzne przez kolejne 10 lat.

W tym czasie doszedł do wniosku, że tylko Intel ma możliwości i środki wystarczające, aby spełnić niezbędne wymagania, dzięki którym możliwa będzie realizacja tych planów.

Następie Raja Koduri dodał, że nad rozwojem GPU Intela pracuje łącznie 4500 inżynierów, i że warto czekać na samodzielne karty graficzne krzemowego giganta, które jak dodał -pojawią się na rynku w 2020 roku.

Raja Koduri wyjawił także, jak do pracy w Intelu udało mu się przekonać Jima Kellera. Otóż Koduri zainteresował Kellera ciekawym projektem rozwijanym przez Intela, a dodatkowym argumentem, który ostatecznie przekonał jednego z głównych twórców architektury AMD ZEN miał być fakt bycia pod wrażeniem ogromnych możliwości i potencjału tkwiącego w działach badań i rozwoju Intela. Koduri dodał, że pracuje w nich łącznie ponad 20 tysięcy osób, i perspektywa bycia częścią tego zespołu oraz praca nad ciekawym projektem skusiła Jima Kellera.