Raja Koduri został głównym architektem i wiceprezesem Intela

Intel oficjalnie poinformował o zawarciu umowy o pracę z Raja Koduri – byłym pracownikiem AMD i szefem Radeon Technologies Group (działu AMD zajmującego się architekturami GPU i kartami graficznym). Informacja jest o tyle zaskakująca, że Raja Koduri ogłosił odejście z AMD dopiero wczoraj. W firmie Intel został mianowany głównym architektem oraz szefem nowo utworzonego działu Core and Visual Computing Group. Został też od razu jednym z wiceprezesów firmy. W informacji podkreślono, że jego głównym zadaniem w Intelu będzie poszerzenie dominującej pozycji firmy na rynku poprzez przygotowanie samodzielnych kart graficznych.

Oprócz tego jego zadaniem będzie rozwój technik sztucznych inteligencji i uczenia maszynowego.

W informacji Intel podkreśla bardzo duże doświadczenie i wiedzę Raja Koduri, nabytą w trakcie ponad 25 letniej pracy w ATI, AMD i Apple. Intel podkreśla jego bardzo dużą innowacyjność, nazywając Raja Koduri jednym z największych wizjonerów w branży. Koduri cytowany przez Intela wyraża natomiast duże zadowolone z dołączenia do lidera rynku i ekscytację nadchodzącymi obowiązkami.

Koduri pracę w firmie Intel rozpocznie na początku grudnia. Tempo przejścia z AMD do Intela jest bardzo zaskakujące - zwykle w takich przypadkach mamy do czynienia z wieloletnim zakazem pracy u bezpośredniej konkurencji.

Warto też dodać, że gdy Raja Koduri otrzymał pod koniec września dłuższy trzymiesięczny urlop w AMD, jako powód podawał zmęczenie i chęć odpoczynku, dodając, że wróci do dalszej pracy w grudniu. Natomiast wczoraj poinformował, że po 40 dniach swojego urlopu rozmyślił się i do pracy w AMD już nie wróci.