Rynkowy debiut Galaxy Fold wstrzymany

Składany telefon z elastycznym ekranem od Samsunga z miejsca został okrzyknięty produktem rewolucyjnym i mimo zaporowej ceny chętnych na zakup Galaxy Fold nie brakuje. Niestety jak to często bywa z nowinkami projekt Koreańczyków z południa ma kilka niedociągnięć, które skłoniły producenta do wstrzymania jego sprzedaży na całym świecie. Początkowo wydawało się, że premiera zostanie opóźniona jedynie w Chinach, ale jak widać Samusng postanowił nie ryzykować, zwłaszcza po licznych skargach ze strony recenzentów, którzy mieli już okazję przetestować Folda.

Duża część z nich zgłaszała usterki związane przede wszystkim z fizycznym uszkodzeniem ekranu i systemu zawiasów co w skrajnych przypadkach następowało w kilka godzin po uruchomieniu smartfona. Trzeba przy tym uczciwie zaznaczyć, że spora część usterek wynikała z nieostrożności samych testerów, którzy zrywali z ekranu warstwę ochronną myląc ją ze zwykłą folią i to pomimo umieszczenia ostrzeżeń by tego nie robić tak w dokumentacji papierowej jak i w samym systemie. 

Można więc częściowo bronić Samsunga, ale to nie zmienia faktu, że użytkownik w ogóle nie powinien mieć możliwości zdjęcia warstwy ochronnej bez użycia narzędzi.