Rząd Korei Południowej rezygnuje z Windowsa na rzecz Linuksa

Windows 10, a konkretnie problemy związane z jego stabilnością i kompatybilnością ze starym oprogramowaniem powstrzymują firmy i rządy od przesiadki ze starego i cenionego Windows 7 na najnowszy OS Microsoftu . Niestety już niebawem „siódemka” zostanie uśmiercona wraz zakończeniem wsparcia technicznego, co nastąpi 14 stycznia 2020 roku. Dlatego też ewentualną decyzję o przesiadce trzeba podjąć już teraz. Większość podmiotów zapewne zaktualizuje system do Windows 10, ale część porzuci okienka na rzecz jednej z dystrybucji systemu Linuks.

Tę drugą opcję wybrał rząd Korei Południowej, który swoją decyzję ogłosił ustami ministra ds. spraw wewnętrznych i bezpieczeństwa - Choi Jang-hyuka. Wiadomo, że zaoszczędzone na licencji pieniądze zostaną przeznaczone na wynagrodzenie dla zewnętrznej firmy, która przystosuje oprogramowanie pod kątem współpracy z Linuksem i zadba o bezpieczeństwo.

Rząd Korei Południowej ma nadzieję, że do końca wsparcia technicznego Windowsa 7 uda się przeprowadzić wszystkie niezbędne testy i wdrożyć nowe oprogramowanie do służby we wszystkich podległych jednostkach.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,