Rząd USA chce zablokować produkcję chipów Huawei w TSMC

Jak informuje Reuters, administracja Stanów Zjednoczonych prowadzi działania zmierzające do zablokowania możliwości produkowania układów scalonych firmy Huawei w fabrykach TSMC. Aktualnie w tej sprawie mają toczyć się zwyczajne rozmowy, ale raczej nie przyniosą one żadnego skutku, ponieważ TSMC nie jest firmą amerykańską a swoją siedzibę i główne fabryki ma na Tajwanie. Z tego powodu, po fiasku rozmów z TSMC, administracja USA ma rozważać zupełnie inne posunięcie. Wszystko dlatego że, TSMC korzysta z amerykańskich poddostawców takich jak m.in. KLA, Lam Research i Applied Materials.

Z tego powodu przez administrację Trumpa rozważane jest wprowadzenie licencji na techniki dostarczane przez amerykańskie firmy do TSMC. W efekcie, to licencja zawarta z amerykańskimi poddostawcami miałaby określać, do produkcji jakich chipów mogą być wykorzystywane dostarczane z USA do TSMC urządzenia, oprogramowanie i rozwiązania techniczne.

To w zasadzie nie zabroni TSMC produkować układy scalone dla Huawei, ale brak takiej licencji dla chipów Huawei zmusi TSMC do przygotowania odrębnych procesów litograficznych i linii produkcyjnych, niewykorzystujących rozwiązań od KLA, Lam Research i Applied Materials.

O ile faktycznie może to krótkoterminowo związać ręce TSMC w kwestii wytwarzania chipów dla Huawei, o tyle w dłuższym terminie takie zagranie może niekorzystnie odbić się na amerykańskich poddostawcach, zachęcając TSMC do poszukania alternatywnych poddostawców poza USA.

 

Udostępnij artykuł na swoich mediach społecznościowych:


Kategorie: Muzyka | GSM | Programowanie | Edukacja | Biuro i firma | Narzędzia | Multimedia | Internet i komunikacja | Grafika | Dom | Bezpieczeństwo
Popularne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, Winrar, Minecraft, Xvid, ccleaner, happymod, adobe reader, Gimp, hwmonitor, daemon tools, 7 zip, adwcleaner, Ivona, Microsoft teams, Avast, Sketchup make, Davinci resolver, Windows XP, Occt, Driver booster, HD tune, Thunderbird, Skype, utorrent,Rufus, Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 11 Professional Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader,Youtube Downloader Anydesk, Opera GX, Youtube Vanced, Minecraft Lanucher Notepad++, Steam, Auto Clicker, Malwarebytes, Origin, AfterBurner, Rufus, Chrome, Endomondo, Libreoffice, VLC Media Player, PDF Xchange, CPU Z, Afterburner, GG, Firefox, Origin, Youtube to mp3 converter, Youtube to mp3 converter VideoSoft, Discord, Drivermax, POCKIE NINJA, BLUESTACKS, dpoczta, engine cheat, optifine, PDF COMPRESSOR, minecraft launcher, PDFEDIT, Total Commander, OpenOffice, mp4 to mp3, Interner Explorer, Microsoft Edge, DirectX, 4k video Downloader, Teamspeak