Samsung zwiększy produkcję pamięci DRAM

Firma Samsung poinformowała o planach modernizacji i rozbudowy dwóch fabryk, w celu zwiększenia produkcji pamięci DRAM. Plan dotyczy fabryk zlokalizowanych w Korei Południowej w miejscowościach Hwasung oraz Pyeongteku. W pierwszej z wymienionych fabryk trwa właśnie przebudowa linii produkcyjnych, które dotychczas były wykorzystywane do produkcji pamięci 2D NAND Flash. Produkcja pamięci DRAM na tych liniach ma zostać uruchomiona jeszcze w pierwszym kwartale przyszłego roku. Natomiast w fabryce Pyeongteku trwa adaptacja 2 poziomu fabryki oraz montaż nowych linii do produkcji pamięci DRAM.

Działania Samsunga, który odpowiada za znaczną część światowej produkcji pamięci DRAM, powinny przynajmniej częściowo zmniejszyć niedobory pamięci tego typu na rynku. Warto dodać, że w wyniku bardzo dużego wzrostu popytu oraz niewystarczającej produkcji ceny pamięci DRAM wzrosły w ostatnim roku niemal dwukrotnie.

Według szacunków analityków z DRAMeXchange w przyszłym roku popyt na pamięci DRAM wzrośnie o dalsze 20,6% względem popytu odnotowanego w tym roku.