SK Hynix rozpoczyna produkcję 128-warstwowych pamięci NAND Flash TLC

SK Hynix poinformował o rozpoczęciu produkcji 128-warstowych chipów pamięci NAND Flash TLC o pojemnośći 1 Tb, czyli 128 GB. Nowe kostki to pierwszye takie rozwiązanie na rynku - dotychczas producencji oferowali już kości pamięci NAND Flash o pojemności 1Tb, ale były to mniej trwałe układy QLC, przechowujące 4 bity danych w jednej komórce. Nowe 128-warstowe pamięci NAND Flash TLC zapewniają o 40 procent większą pojemność w przeliczeniu na powierzchnię, w porównaniu do dotychczasowych 96-warstowywch pamięci TLC produkowanych przez Hynixa.

Producent chwali się także, że dzięki zastosowaniu innowacyjnych metod przy wytwarzaniu nowych 128-warstowych pamięci udało się zmniejszyć ogólną liczbę procesów produkcyjnych o 5, a koszty przeniesienia produkcji z pamięci 96-warstowych do 128-warstowych o 60 procent. 

Nowe 1Tb pamięci NAND Flash TLC są już produkowane i będą dostarczane na rynek w 2. połowie tego roku. Aktualnie producent skupia się na opracowaniu kolejnych, tym razem 176-warstowych pamięci NAND Flash. 


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,