Sony nie zamierza rezygnować z produkcji smartfonów

Dział smartfonów Sony co roku zalicza ogromny debet, a mimo to japoński producent nie zamierza z niego rezygnować. Niedawno potwierdził to CEO firmy - Kenichiro Yoshida, który wykluczył możliwość zamknięcia działalności w tym zakresie lub odsprzedaż nierentownej części przedsiębiorstwa. Co więcej Sony ma ambitne plany by w tym roku fiskalnym wyjść na prostą zwiększając znacząco udział Xperii w rynku. Aktualnie firma sprzedaje około 6,5 miliona sztuk co stanowi niespełna 1% wszystkich smartfonów jakie trafiają do sprzedaży. Dla przykładu Apple może się pochwalić wynikami na poziomie 206,3 miliona, a Samsung w tym ubiegłym roku dostarczył na rynek 291,3 miliona sztuk.

Plany Sony rzecz jasna nie są aż tak ambitne i na razie chodzi o to by w końcu wygenerować zysk. W ubiegłym roku fiskalnym strata działu smartfonów na działalności operacyjnej wyniosła 879,45 milionów dolarów.

Aby tego dokonać Sony skupi się na wybranych rynkach wycofując się z większości nierentownych regionów. Z naszego punktu widzenia najistotniejsze jest to, że Europa pozostanie jednym z najważniejszych rynków dla japońskiego giganta.