Vega z obsługą DirectX 12 lvl 12.1

To, że dana karta graficzna obsługuje biblioteki DirectX 12 nie oznacza, że oferuje dostęp do wszystkich funkcji w ramach najnowszego API Microsoftu. Do tej pory najlepiej w tym względzie wypadał Intel, którego IGP dziewiątej generacji oferuje wsparcie dla wszystkich funkcji z bibliotek giganta z Redmond. Na drugiej pozycji znajduje się Nvidia, której Pascale są zgodne z DX12 poziom 12.1, ale jednak wciąż mają pewne braki, a na trzecim miejscu plasuje się AMD z obsługą DX12 lvl 12.0 w Polarisach.

Sytuację zmieni dopiero premiera kart z GPU Vega, które radzą sobie z funkcjami dostępnymi w DX lvl 12.1, w tym z nieobsługiwanym do tej pory Conservative Rasterisation Level 3 oraz wsparciem dla tzw. połowicznej precyzji (operacje na zmiennoprzecinkowych liczbach 16-bitowych, wprowadzone w Polarisach).


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,