Word potrafi teraz przepisać tekst ze słuchu

Microsoft dodał właśnie do Worda bardzo ciekawą i przydatną za razem funkcję, która ma skrócić do minimum czas potrzebny na przygotowanie stenogramu z przeprowadzonej rozmowy, lub zredagowanie na jej podstawie gotowego tekstu. Przygotowane przez producenta narzędzie w pełni rozpoznaje ludzką mowę, a dzięki zasobom sieci neuronowej nie tylko potrafi ją przekształcić w tekst, ale też przyporządkuje poszczególne wypowiedzi do konkretnych osób. Microsoft zastrzega, że są jednak pewne obostrzenia w korzystaniu z opisywanego mechanizmu. Po pierwsze jeden użytkownik może w miesiącu przetworzyć w ten sposób nagranie o wielkości maksymalnie 200MB, a więc stosunkowo krótkie.

Po za tym na razie Word jest w stanie rozpoznawać tylko język angielski w jego zamerykanizowanej formie. Inne języki nie zostaną poprawnie zrozumiane, a przynajmniej na razie, bo funkcja ta ma być dynamicznie rozwijana.


Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,